Chobani, Dünya Mülteci Forumu’na Ev Sahipliği Yapacak

ABD’de son 10 yılın en hızlı büyüyen ve “En Yenilikçi 10 Şirket” arasında yer alan ve dünyada gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları ile öne çıkan Chobani, Dünya Mülteci Forumu’nun ev sahipliğini gerçekleştirecek. ABD Kongre Üyeleri, TENT Vakfı yöneticileri ve mülteciler için çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin konuşmacı olarak yer alacağı forumda, mülteciler için insani destek ve istihdam yolları tartışılarak çözüm yolları belirlenecek. 10 Ağustos 2022 tarihinde Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak çevrimiçi forum www.chobanirefugeeforum.com adresinden ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Geçtiğimiz günlerde başta mültecilere yönelik çalışmaları ile insani yardım alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalar Birleşmiş Milletler tarafından “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Savunucusu ilan edilen Hamdi Ulukaya’nın kurucusu ve CEO’su olduğu Chobani, Dünya Mülteci Forumu’na ev sahipliği yapacak.

10 Ağustos Çarşamba günü, Türkiye saati ile 20.00’de çevrimiçi gerçekleştirilecek olan ve mülteciler için daha güçlü hükümet politikaları için çalışan liderlerin konuşmacı olarak yer alacağı çevrimiçi forumda aynı zamanda ABD ve dünyanın farklı ülkelerindeki mülteciler için insani destek ve istihdam yollarının sağlanması için yollar tartışılacak.

Online olarak gerçekleştirilecek toplantının konuşmacıları arasında forumun ev sahipliğini yapan Chobani kurucusu ve CEO’su ve TENT Vakfı’nın kurucusu Hamdi Ulukaya’nın yanı sıra, ABD Kongre Üyeleri Michael McCaul ve Jason Crow, Citi Başkan Yardımcısı, TENT Vakfı Danışma Kurulu üyesi ve Save the Children Mütevelli Heyeti Üyesi Jay Collings ve ABD ve dünyadaki Ukraynalı aktivistleri çatısı altında toplayan Razom’un başkanı Dora Chomiak yer alıyor.

10 Ağustos akşamı Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak çevrimiçi foruma isteyen herkes www.chobanirefugeeforum.com adresinden ücretsiz kayıt olarak izleyebilecek.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler