Yeşil Kamp “Umut için mücadele: Yaşamı savunmak” Temasıyla 31 Ağustos – 4 Eylül Tarihlerinde Gerçekleşecek

Yeşillerin buluşma noktası Yeşil Kamp geri döndü! 🌻🌈

Umut için Mücadele: Yaşamı Savunmak temasıyla bu yıl 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde Sincap Kamp’ta bir araya geliyoruz.

Tema: Umut için mücadele: Yaşamı savunmak
Tarihler: 31 Ağustos – 4 Eylül
Yer: Sincap Kamp

Yaşadığımız Covid-19 pandemisi, Rusya-Ukrayna savaşı, konut sorunu, kapıda bekleyen gıda krizi ve ciddiyeti karar alıcılar tarafından hala anlaşılmayan iklim krizi… Tüm bunlar ve küresel ölçekte hepimizi etkileyen birçok felaket sebebiyle içinde bulunduğumuz bu çağı; “Krizler Çağı” olarak adlandırıyoruz.

İktidarların sürece ilişkin uyguladıkları güncel ve yetersiz politikalar, küresel iyileşmeyi yalnızca geciktirmiyor, aynı zamanda riske de atıyor. İşte bu nedenle, umuda, dayanışmaya ve yaşamı savunmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Her sene Yeşil Hareketin buluşma noktalarından biri olan Yeşil Kamp, bu yıl “Umut İçin Mücadele: Yaşamı Savunmak” başlığıyla gerçekleşiyor ve odağına “iklim gündemi, Türkiye’de iklim aktivizmi, Türkiye ve dünya siyaseti, barınma hakkı, yeşil ekonomi, cinsiyet ve göçmen politikaları, gıda krizi ve Rusya-Ukrayna savaşı” dahil olmak üzere birçok konuyu alıyor.

Doğanın bir parçası olduğumuz gerçeğini yeniden hatırlamak, yeşil değerleri benimsemiş insanlarla tanışmak, birlikte şarkı söylemek, denize girmek, bol bol kahkaha atmak ve en önemlisi, dünyanın sorunlarına, doğanın haklarına saygı duyan çözümler bulmak isteyen büyük, yeşil bir ailenin parçası olduğumuzu hatırlamak- hatırlatmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da “Umut İçin Mücadele: Yaşamı Savunmak” temasıyla Yeşil Kamp’ta buluşuyoruz!

Yeşil Kamp’ta neler yapıyoruz?
Yeşil politikayı tanıtırken güncel konuları yeşil bakış açısıyla tartışıp değerlendirebileceğimiz bir ortam yaratıyor, devam eden proje ve kampanyaları tanıyor, yeni kampanyalar için fikir alışverişinde bulunuyor ve en önemlisi yeni üyeler, aktivistler ve gönüllerle tanışıp bol bol eğleniyoruz!

Yeşil Düşünce Derneği olarak 2009 yılından bu yana doğaya uyumlu, sürdürülebilir, erkek egemenliği reddeden, şiddetsiz, doğrudan demokrasiye inanan, adil paylaşımdan yana, özgür yaşamı savunan, çeşitliliği koruyan, küresel mücadelenin parçası olan yeşil politikanın yaygınlaşması amacıyla çalışıyoruz. Düzenlediğimiz tüm etkinliklerde bu politik bakış açısıyla şiddetsiz, cinsiyetsiz, ayrımcı olmayan bir dil kullanmaya özen gösteriyoruz. Yeşil Kamp bu politikayı yaygınlaştırmanın bir aracı olarak bizleri 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde bir araya getiriyor.

Yeşil Kamp 2022’ye kayıt olmak için aşağıdaki buton aracılığıyla formumuzu doldurabilirsiniz. Sorularınıza dair bizimle [email protected] mail adresimizden ya da hafta içi 12:00 – 17:00 saatleri arasında 0543 807 72 25 numaralı telefonumuzdan iletişim kurabilirsiniz.

Kayıt olmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler