Dijital Benim İşim Projesi’nin Yeni Dönem Eğitim Başvuruları Açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığında yürütülen Dijital Benim İşim Projesi, kadınların dijital becerilerini geliştirerek sosyo-ekonomik hayata katılımlarını artırmayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamında 20 ilde bulunan halk eğitimi merkezleri aracılığıyla Dijital Pazarlama ve Dijital Okuryazarlık eğitimleri verilmektedir.

Eğitimlere katılmak için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Proje İlleri

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, Afyonkarahisar, Elazığ, Sivas, Ağrı, Kastamonu, Gaziantep, Manisa, Hatay, Mersin, Tekirdağ, Trabzon, Eskişehir, Van ve Diyarbakır. 

Eğitim İçerikleri

Dijital Okuryazarlık Eğitimi: Eğitim, 16 saat yüz yüze ve 8 saat online olmak üzere toplamda 24 saatten oluşmaktadır. Bilgisayara dair temel bilgilerden, internetten yapılan pratik işlemlere kadar geniş bir yelpazede kadınları geliştirmeyi hedefleyen bu eğitimin konu başlıkları şu şekildedir:

Bilgisayarın temel özellikleriyle kullanımı, dijital ortamda içerik üretme, elektronik haberleşme yöntemleri, arama motorları ve kullanımı, web sitesi kavramı ve amacına uygun kullanımı, arama motoru pazarlaması, bilgi ve veri güvenliği, dijital etik ve bilinçli iletişim teknolojisi kullanımı.

Dijital Pazarlama Eğitimi: Eğitim, 32 saat yüz yüze ve 8 saat online olmak üzere toplamda 40 saatten oluşmaktadır. Güncel pazarlama yöntemleri ile birlikte dijital medya iletişimini geliştirmek isteyen kadınlara destek amacıyla hazırlanan bu eğitimin konu başlıkları şu şekildedir:

Pazarlamaya giriş ve dijital pazarlamanın temelleri, sosyal medya yöntemi, görsel üretimi ve yönetimi, mobil pazarlama, dijital pazarlamada güncel stratejiler, e-posta pazarlama, halkla ilişkilerde temel yaklaşımlar ve dijitalde itibar yönetimi, yasal düzenlemeler, e-ticaret, arama motoru pazarlaması, sosyal medya yönetimi.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler