Susturulamayanlar Platformu Yayın Hayatına Başladı

Türkiye’deki ifade özgürlüğü davalarının yer aldığı susturulamayanlar.com yayında. Biz Özgürüz Hareketi Derneği tarafından başlatılan proje Türkiye’de son dönemde gerçekleşen ifade özgürlüğü ihlallerini kamuoyuna duyurmayı hedefliyor.

İfade özgürlüğü ve temel özgürlüklere olan saygının görünürlüğüne ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunmak misyonuyla yola çıkan Biz Özgürüz Hareketi Derneği bu platformda ifade özgürlüğü ihlal edilerek hüküm giyen ve yargılanan bireylere yer veriyor. Aynı zamanda 2009-2020 yılları arasında bu suçtan yargılananların ve hüküm giyenlerin sayısı açık kaynaklardan elde edilen çeşitli veriler topluma sunuluyor.

Biz Özgürüz Hareketi Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Ekim Atay, platformla ilgili şu ifadeleri kullandı; “İfade özgürlüğünün olmadığı ülkelerde bireyin özgürlüğünden söz edilemez. Biz Özgürüz Hareketi Derneği olarak, sınırsız ifade özgürlüğünü savunuyoruz ve bu ülkede yaşayan herkese özgürlüklerinden vazgeçmemelerini hatırlatıyoruz. Bu sebeple ülkemizde yaşayan, konuyla ilgili hassasiyet gösterenleri birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. Susturulmaya çalışılan herkesin yanındayız.”

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler