Çocuk Dostu Alan Projesi Gönüllülerini Arıyor

Minerva İş Dünyası ve İnsan Hakları Derneği (Minerva BHR), Isparta’da yürüteceği Çocuk Dostu Alan Projesi’nde yer alacak gönüllülerini arıyor. 

Minerva BHR, başta küresel tedarik zincirleri olmak üzere çok uluslu şirketlerin ve tedarikçilerinin ticari faaliyetlerinden kaynaklanan insan hakları risklerini ve ihlallerini önlemek, azaltmak veya gidermek için çalışan ve şirketlerin insan haklarına saygı sorumluluğunu savunarak sorumlu işletme davranışını teşvik etmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. 

Mayıs 2022 – Haziran 2022 tarihleri arasında Isparta’da gerçekleşecek Çocuk Dostu Alan Proje’si, gül hasadında çalışmak üzere Isparta, Ardıçlı bölgesine gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik olarak planlanan ve gül tedarik zincirinde çocuk işçiliği ve çocukların maruz kalabileceği diğer insan hakları risklerinin önüne geçmeyi amaçlayan bir projedir. Proje kapsamında öğretmenler, uzman psikologlar ve saha çalışanlarından oluşan ekip eşliğinde 5- 12 yaş aralığındaki çocuklar için oyun ve spor etkinlikleri, temel beceri ve hijyen eğitimleri ve psikososyal destek çalışmaları gerçekleştirilecektir. 

Proje kapsamında gönüllüler için günlük harcırah desteği ve Isparta veya Burdur il merkezlerine ulaşım imkânı sunulacaktır. 

ÇOCUK DOSTU ALAN GÖNÜLLÜLERİNDEN TEMEL OLARAK NELER BEKLİYORUZ?

  1. Haftada en az 2 gün, Çocuk Dostu Alan’da çalışmalara katılmak.
  2. Düzenlenecek eğitim ve oyun faaliyetlerininin hazırlanmasına ve yürütülmesine katkıda bulunmak faaliyetleri yürüten saha çalışanları ve öğretmenlerle koordinasyon halinde çalışmalara destek sunmak.
  3. Psikososyal destek ve atölye çalışmalarının içeriklerine ve yürütülmesine katkıda bulunmak.
  4. Minerva BHR tarafından verilecek gönüllü eğitimlerine katılmak.

Gönüllülük süreçlerinin sonunda en az 12 tam gün gönüllülük faaliyetlerine katılan Gönüllülere katılım belgesi verilecektir.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Başvuru için son tarih: 25 Nisan 2022

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler