NEET Gençlerin İnsan Onuruna Yaraşır Yaşam Sürme Hakkına Erişimi Projesi Anket Çalışması Çağrısı

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan (NEET) Gençlerin İnsan Onuruna Yaraşır Yaşam Sürme Hakkına Erişimi” Projesi Anket Çalışması Çağrısı 

Sivil Toplum Araştırmaları Derneği, farklı sivil toplum kuruluşlarında çalışan profesyonel ve gönüllülerin bir araya gelerek oluşturdukları, hak temelli alanda çalışan yerel sivil toplum örgütlerinin kapasitesini geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan, savunuculuk ve izleme faaliyetleri yürüten bir dernektir. 

Sivil Toplum Araştırmaları Derneği olarak Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlerin İnsan Onuruna Yaraşır Yaşam Sürme Hakkına Erişimi” Projesi kapsamında bir anket çalışması yürütmekteyiz. 

Bu anket çalışması ile 22-30 yaşları arasındaki üniversite mezunu NEET gençlerin işsizlik sorunu altında ekonomik, sosyal ve kültürel haklarından yararlanma durumlarına ilişkin mevcut durumu ortaya koymayı amaçlamaktayız. 

Anket çalışmasının analizi sonucunda ortaya çıkacak “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Gençlerin Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Çerçevesinde İnsan Onuruna Yaraşır Yaşam Hakkına Erişimi Raporu” STÖ temsilcileri ve gençlik aktivistleri tarafından değerlendirilmek üzere çevrimiçi ortamda paylaşılacaktır. 

Eğer sen de; 

  • 22-30 yaşları arasında
  • Üniversite mezunu 
  • Ne eğitimde ne de istihdamda yer almayan 
  • Türkiye’nin 7 farklı coğrafi bölgesindeki şehirlerden birinde ikamet eden 

bir genç isen bu araştırmaya katılarak NEET gençlerin sorunlarının görünür olmasına katkıda bulunabilirsin. 

Ankete ulaşmak için tıklayın.

*Anket çalışması verdiğiniz cevaplara bağlı olarak yaklaşık 10-20 dakika sürecek, kapalı ve açık uçlu sorular anonim olarak sorulacaktır. 

*Anket çalışmasına katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. Vereceğiniz cevaplar Sivil Toplum Araştırmaları Derneği araştırmacıları ile anonim olarak paylaşılacaktır. 

*Araştırmanın sonuçlarına Sivil Toplum Araştırmaları Derneği’nin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler