2022 – 23 EGAP Bursiyerliği Saha Sorumlusu için Bursiyerlik Başvuruları Başladı

Çelikel Eğitim Vakfı, okulların öğrencilere heyecan veren, öğrencilerin benlik saygısını pekiştiren, yaratıcılık ve ilişki yönetimi becerilerini geliştiren kurumlar olması gerektiğine inanıyor. Bunun için; eğitimde rol alan tüm paydaşların birlikte, çözüm odaklı ve işbirlikçi bir tutum sergilemesi  gerektiğini savunuyor. Bu hedefler ile, ortaöğretim düzeyinde eğitimin niteliğini artırmaya katkı sağlamak için, Eğitimde Geniş Açı Programı’nı (EGAP) 2010 yılından bu yana çeşitli liselerde uygulamaya devam ediyor. Ana hedef kitlesinin liseli gençler olduğu bu Program kapsamında yıllık olarak planlanmış faaliyetler ise Program’a Gönüllü Saha Sorumlusu olarak katılmayı seçen Üniversiteli gençlerin katkılarıyla yürütülüyor. Böylelikle, Üniversiteli gençlerin çeşitli becerilerini deneyimleyerek geliştirme fırsatı yakaladıkları bu Program’a ilişkin deneyimlerini, son 2 yıldır Gönüllü Saha Sorumlusu olarak katkılar sunan Neslihan Bulut şöyle ifade ediyor:

“ÇEV Saha Sorumlusu olmadan önce Office 365 programlarından yalnızca birkaç tanesini yüzeysel olarak biliyorken şu an birçoğuna derinlemesine hakimim. Kurumsal e-posta dili ile üslubunun kişisel hayatımdaki yazışmalardan çok daha farklı olduğunu gördüm ve tabir yerindeyse kurumsal yazışma ve hitabet kültürünü öğrendim. Çelikel Eğitim Vakfı ile akademik ve sosyal yaşantım için ihtiyaç ve gelişimime katkı sağlayan yeni siteler ve uygulamalar keşfettim. Aktif olarak sorumluluklar aldığım projelerde iş planı oluşturma, etkili görev dağılımı yapabilme, grup üyeleri ile etkili iletişim kurma, proje iş adımlarını yürütme ve raporlama gibi ekip çalışmasının gerekliliği olan birçok alanda kazanımlar sağladım… 

Ben de bu program sayesinde öğrendiklerimle ve edindiğim bu bilinçle farklı hayatlara dokunmaya devam edeceğim.”

2022 – 23 eğitim öğretim yılı süresince, EGAP kapsamında yürütülen bu faaliyetler çerçevesinde sorumluluklar üstlenirken burs desteği almayı tercih ediyorsan 2022 – 23 EGAP Bursiyerliği Saha Sorumlusu için bursiyerlik başvuruları başladı! Sadece, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri için olan bu fırsata ilişkin ayrıntılı bilgiye 2022 – 23 Başvuru ve Kabul Kılavuzu’ndan  ulaşabilirsiniz.

Başvurular, 25 Şubat 2022, Cuma günü saat 23.59’a kadar EGAP Bursiyerlik Başvuru Formu üzerinden (elektronik ortamda) devam ediyor.

Eğitimde Geniş Açı Programı hakkında ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilir; Çelikel Eğitim Vakfı’nı Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Tüm sorularınız için 2022 – 23 Başvuru ve Kabul Kılavuzunda belirtilen iletişim bilgileri üzerinden yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. 

Çelikel Eğitim Vakfı

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler