Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programında Şubat Eğitimleri Başlıyor

Anadolu Vakfı’nın, “Değerli Öğretmenim Programı” kapsamında tüm Türkiye’ye açık olan eğitimleri devam ediyor. Öğretmenlerin değişen koşullar karşısında bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı amaçlayan programın 2022 eğitimleri,  3 Şubat’taki “Eğitimde Mentorluğun Rolü ve Faydaları” eğitimi ile başlıyor.

Anadolu Vakfı, sürekli geliştirilen konuları ve güçlü eğitmen kadrosu ile hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağladığı eğitim ve seminer programı Değerli Öğretmenim Şubat ayında da yeni eğitimleriyle devam ediyor. Program, bu yılki ilk eğitimi olan 3 Şubat’taki “Eğitimde Mentorluğun Rolü ve Faydaları” eğitimi ile öğretmen ve idarecilerle buluşuyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim Programı’, gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizdeki yeteneklerin gelişimine destek olmayı amaçlıyor.

8 Şubat’ta “Sosyal Girişimcilik” eğitimi ile devam edecek program kapsamında 10 Şubat’ta “Farklı Kişiliklerle İletişim” eğitimi verilecek. Program; 14 Şubat’taki “Zihin Haritası Tekniklerinin Eğitimlerde Kullanılması”, 16 Şubat’taki “Hikayeleştirerek Anlatım Teknikleri”, 22 Şubat’taki “Tasarım Odaklı Düşünme”, 24 Şubat’taki “Yeni Dünyada Değişime Adapte Olma” eğitimleri ile devam edecek. 28 Şubat’ta ise “Erasmus Ka1 Ka2 Proje Yazma” eğitiminin 1. oturumunda öğretmen ve idarecilerle bir araya gelinecek.

55 ilde eğitimcilerin yanı sıra öğrencilere de ulaştı

Tüm Türkiye’deki öğretmen ve idarecilerin yanı sıra öğrencilerin de yetkinliklerinin geliştirilmesini amaçlayan program kapsamındaki eğitimlerle 55 ilde eğitimci ve gençlerin hayatına değer katıldı. Eğitim programları Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici ve okul idare ekiplerine de açık. 2013 yılından bu yana 185 bine yakın öğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.

Eğitimler online olarak devam ediyor

Anadolu Vakfı’nın “Değerli Öğretmenim Programı”, Kendini Geliştir, İşini Geliştir ve Öğrencini Geliştir adlı üç ayrı modülden oluşuyor. Kendini Geliştir modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor, olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriliyor. İşini Geliştir modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, yaratıcı düşünme ve sonuç odaklı olma konularına değiniliyor. Öğrencilerini Geliştir modülünde; dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünmenin yöntemleri anlatılıyor. Vizyoner bakış açısı ile yönetim yetkinlikleri geliştiriliyor, girişimcilik ekosistemi eğitimleri ile geleceğe dokunuluyor. Öğrencilere koçluk yapma, kaygılarını yönetme, geri bildirim verme, kuşaklarını anlama, takım olma, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme gibi konuda eğitimler veriliyor. Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim aracı olan Zoom uygulaması üzerinden devam ediyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler