Kodla, Kariyerine Başla Programı Başvuruları Açıldı

Danimarka Mülteci Konseyi ve Başlangıç Noktası partnerliğinde gerçekleştireceğimiz yepyeni bir projeyi sizlere duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz!  

Kodla, Kariyerine Başla Programı yazılım alanında kariyer hedefleyen Türk ve yabancı uyruklu gençlerin hayallerine ulaşmak için ihtiyaç duyabilecekleri eğitimleri bir araya getirdiğimiz oldukça kapsamlı ve iş dünyasını her yönüyle ele alan farklı eğitimleri içeren bir proje. Eğitimleri tamamlayan ve devamında açılacak olan Frontend ve Backend bootcamp’lerine katılarak mezun olan katılımcılarımızı ise partner şirketlerimize yönlendirerek işe yerleşme desteği sağlıyor olacağız. Bütün program online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Eğitimler Türkçe olacaktır. Bu kapsamda hayata geçecek olan eğitimler:

1. Bootcamp Hazırlık Program Tarihleri:

1. Grup: 22 Kasım – 19 Aralık
2. Grup: 17 Ocak – 13 Şubat

Başvuran ve kriterleri sağlayan tüm katılımcılarımızı bir ay sürecek Bootcamp Hazırlık Programı’na dahil edeceğiz ve hedefledikleri bootcamp alanında (C# ile .Net Core, JavaScript&React, Java) hazırlanmış temel yazılım eğitimlerini Patika.dev üzerinden mentor desteği ile takip ettikleri bu programla katılımcılarımızın bootcamp öncesindeki teknik teste hazırlanmalarına destek olacağız. Aynı zamanda Patika.dev üzerinden yazılım alanında ihtiyaç duyulan başlıkları kapsayan bir soft-skills eğitimi, freelance dünyasını keşfedeceğimiz freelancing eğitimi ve etkinliklerle programımızı destekleyeceğiz.

ÖNEMLİ NOT: Hazırlık programını başarıyla tamamlayan katılımcılarımıza program sonunda uygulayacağımız teknik test ve mülakatlar ile bootcamp katılımcılarımızı belirleyeceğiz. 

2. Life-skills Eğitimi:
Tarihler duyurulacak ve katılım isteğe bağlı olacaktır.

Danimarka Mülteci Konseyi tarafından verilecek olan Life-skills Eğitimi’nin amacı, savaş ve savaşla bağlantılı olayların (ailenin kaybı, göç, şiddete ve saldırıya maruz kalma) yol açtığı endişe ve tahribatla başa çıkmada kişilerin desteklenmesidir. Bu eğitim UNICEF’in de uygulamakta olduğu temel eğitimlerdendir. Amacı ilgili durumlara maruz kalan kişilerin sağlıklı psikososyal yetenekler geliştirerek iyi oluşuna katkı sağlamak ve diğer kişilerin ise bu gibi durumlarda nasıl destek olabileceği konusunda farkındalığı arttırmaktır. Eğitim kapsamında ele alınacak başlıklardan bazıları özfarkındalık, problem çözme, karar alma, kendini ifade etme ve takım çalışmasıdır.
Eğitim Türk ve yabancı uyruklu tüm katılımcılara açıktır. Katılımcılar eğitim sonunda sertifikalandırılacaktır.

3. Bootcamp’ler:

  • C# ile .Net Core Bootcamp
  • Java Bootcamp
  • JavaScript&React Bootcamp

7 Mart 2022 – 22 Mayıs 2022 (Bootcamp’ler 5-8 hafta sürecektir ve kesin tarihler duyurulacaktır.)

Hazırlık programını başarıyla tamamlayan ve değerlendirme sürecini geçen katılımcılarımızı 5-8 hafta sürecek bootcamp’lerimize dahil ederek web geliştirme yolculuğumuzun son basamağına ilerleyeceğiz!

ÖNEMLİ NOT: Bootcamp’ler için ayrıca başvuru açılmayacaktır. Yalnızca hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizden test ve mülakat sonuçlarına göre en başarılı olanları, bootcamp’lere girmeye hak kazanacaktır. 


Son başvuru tarihi:
 31.12.2021! ⏰

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Ön değerlendirme kriterleri:

  1. 18 – 30 yaş aralığındaysan*,
  2. Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kilis, Hatay ya da İstanbul’da yaşıyorsan,
  3. Özellikle teknoloji sektöründe kariyer yapmak istiyorsan, motivasyonun yüksek ve öğrenmeye meraklıysan bu programa dahil olmak için uygun ön koşulları sağlıyorsun demektir!

*Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencisi, mezun, iş arayan, tam zamanlı bir şekilde çalışmayan ya da sektör değişikliği yapmayı amaçlayan adayların başvuruları önceliklendirilecektir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler