Link Kısaltma Servisi bitly.com ile Özel Linkler Oluşturun ve Tıklanma İstatistiktiklerini Takip Edin!

Link Kısaltma Servisi bitly.com ile Özel Linkler Oluşturun ve Tıklanma İstatistiktiklerini Takip Edin!

Bitly.com, kısa bir ifade ile link kısaltıcıdır. Harf kalabalığı ile uğraşmaz, kısa bir link oluşturarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bitly, uzun karakterli linkleri pratik bir şekilde kısaltıyor. Böylece gereksiz uzunlukta linkler ile görüntü kirliliği oluşturmazsınız. Bu URL kısaltma servisini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Tüm bu olumlu özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu diğer özellikler ise bu servisi farklı kılıyor. Sıradan bir link kısaltma sevisinden çok daha fazlasını sunuyor. Peki, nedir bu özellikler?


Bitly.com; Sözü Çok Uzatmaya Gerek Yok!

 

Bitly.com servisinin önemli bir özelliği ve aynı zamanda avantajı, kısalttığınız ve paylaştığınız linklere hangi lokasyondan kaç kez tıklandığını görebiliyor olmanızdır. Bu hizmet, 2009 yılına kadar Twitter tarafından da resmi olarak kullanılıyordu. Daha sonra Twitter kendi link kısaltma sevisini devreye sokunca yollarını ayırmak durumunda kaldılar ama bugün hala Bitly yaygın olarak kullanılıyor. Biraz rakamsal olarak sistemi incelediğimizde ayda 600 milyondan fazla linkin kısaltıldığını görüyoruz. 

Bitly.com, diğerlerinden oldukça farklı bir servis demiştik. Farklarından bir diğeri ise para kazandırıyor olması. Kısalttığınız linklerin tıklanmasına bağlı olarak para kazanabilirsiniz. Ancak küçük rakamlar söz konusu olduğundan genellikle insanlar bunun farkında dahi olmuyor. Oysaki büyük kitleler ile link paylaşan, özellikle de sosyal medya kullanıcıları, Bitly ile kısalttıkları linkleri sayesinde daha hatırı sayılır rakamlara ulaşabilir. 

İşin özü; bu sistem hayatı kolaylaştırıyor, kelime ya da harf kalabalığının önüne geçiyor ve aynı zamanda küçük da olsa para kazanma imkânı sağlıyor. Hele de sosyal medya kullanıcısı iseniz her bir harfin ne kadar değerli olduğunu bilirsiniz. Bu sebeple hayatınızı kolaylaştırmak üzere ücretsiz olarak siz de Bitly.com üyesi olabilirsiniz. Sadece saniyeler içerisinde hesap oluşturabilir ve link kısaltma işlemine başlayabilirsiniz. Bitly, hayatı kolaylaştırır!

[button href=”https://bitly.com/” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Bitly.com; Sözü Çok Uzatmaya Gerek Yok![/button]


Bitly.com; Sözü Çok Uzatmaya Gerek Yok!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler