Canva ile Herkes Tasarım Yapabilir!

Canva ile Herkes Tasarım Yapabilir!

Yeni nesil tasarım alanı olarak tanımlayabileceğimiz Canva, profesyonel bir tasarım anlayışını ortaya koyuyor. Ücretsiz olarak sunulan web tabanlı bir tasarım uygulaması olarak tanımak çok da yanlış olmayacaktır. Burada hazır şablonlar ve çeşitli gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları sayesinde ses getirecek sosyal medya grafiklerine imza atabilir, pazarlama araçları tasarlayabilirsiniz. Dikkat çekecek internet siteleri hazırlayabilir, görsel olarak fark yaratabilirsiniz. “Ne isterseniz tasarlayın, istediğiniz yerde yayınlayın!” sloganı, Canva nedir sorusunun en kısa yanıtı olacaktır.


Çevrimiçi Grafik Tasarım Aracı: Canva Pro’yu Ücretsiz Deneyin

Peki, neden Canva? Konuya sosyal medya açısından bakacak olursak, görseller ile sosyal medya yayınlarının daha etkili olduğu bir gerçek. Görseller sayesinde sosyal medya paylaşımları ortalama 2 – 3 kat daha fazla ilgi görüyor. Bu da günümüzde hemen her sosyal medya kullanıcısını tasarım süreçlerine yönlendiriyor. Hem deneyimsiz kişilere hitap eden, hem de profesyonel sonuçlar sunan Canva, tam da bu sebeple cazip. 

Sunumlar, logo tasarımları, posterler, sosyal medyaya dair görseller ve hatta kartvizit tasarımı gibi profesyonellik isteyen işler, hiçbir tasarım bilgisine sahip olmayan kişiler tarafından Canva sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Bu durumda neden Canva sorusunun önemli bir cevabını da vermiş oluyoruz. Çünkü Canva, herkese hitap eder.

Nasıl kullanılır sorusu ise basit cevaplar içeriyor. Canva’nın resmi internet sitesi üzerinden giriş yapıyorsunuz. Üyelik oluşturduktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Canva, oldukça geniş bir kütüphaneye sahiptir. Ücretli ve ücretsiz alternatifleri bir arada sunar. Düzenle sekmesini kullanarak tüm bunlara ulaşabilirsiniz. Bileşenler sekmesini kullanarak ise görsel, şekil ve satır gibi çeşitli işlevleri kullanabileceksiniz. Dilerseniz kendi görsellerinizi yükleyerek de düzenleme yapabilirsiniz. Düzenleme işleminizi tamamladıktan sonra ise ister sosyal medyada paylaşın, isterseniz PDF ya da PNG olarak kaydedin, isterseniz de mail olarak paylaşın. 

Canva ile siz de tasarım dünyasında yer alabilirsiniz. Üstelik bu kadar basit bir sistem ile bu kadar büyüleyici tasarımlara imza atabiliyor olmanız sizi bile şaşırtacak. Çok fazla zaman kaybetmeden, hızlıca üyelik oluşturabilir ve tasarımlarınıza başlayabilirsiniz. İster sosyal medyadaki varlığınızı kuvvetlendirin, isterseniz profesyonel işlere imza atın. Canva ile tasarım artık sizin işiniz!


Çevrimiçi Grafik Tasarım Aracı: Canva Pro’yu Ücretsiz Deneyin

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler