WCGC Turkey Turnuvası’ndan “TEV Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu”na Anlamlı Destek 

10 – 12 Eylül tarihleri arasında Bodrum’da düzenlenen dünyanın en geniş katılımlı şirketler arası golf turnuvası WCGC Turkey’de “TEV Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu”na destek oldu. TEV Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu ile ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde ebeveynlerini kaybeden, anne veya babası çalışamaz durumda olan ya da ağır maddi kayba uğrayan öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri amaçlanıyor. 

Matrix Travel tarafından düzenlenen dünyanın en geniş katılımlı şirketler arası golf turnuvası World Corporate Golf Challenge (WCGC) Turkey, 10 – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleştirildi. Turnuva kapsamında Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV), Türkiye’nin birçok bölgesinde gerçekleşen orman yangınları ve hemen ardından yaşanan sel felaketleri sonrasında bu bölgelerdeki öğrencilere burs desteği sağlamak için harekete geçerek “Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu”na da önemli bir katkı sundu.

Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu’na destek veren herkese teşekkür eden TEV Muğla Şube  Yürütme Kurulu Başkanı Ece Yıllıkçı Yeşilpınar, “Daha pandeminin yaralarını saramadan önce yurdumuzun dört bir yanında orman yangınlarıyla ardından da sel felaketiyle karşı karşıya kaldık. Yaşananlar hepimizi derinden etkiledi ve o bölgelerde yaşayan çocuklarımızı hepimizden çok… Biz de TEV olarak bu afetlerin yaşandığı bölgelerdeki öğrencilerimizin eğitim hayatlarına kesintisiz bir şekilde devam edebilmeleri için “Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu”nu oluşturduk. Bu burs ile ne kadar çok çocuğumuzun, gencimizin hayatına dokunabilirsek bizim için o kadar kıymetli… Herkese destekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

TEV, Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu ile yangın ve sel felaketlerinde anne veya babasını kaybeden, anne veya babası çalışamaz duruma düşen, yangın ve sel nedeniyle ağır maddi kayba uğrayarak öğrenimine devam edemeyecek olan ilkokul, ortaokul, lise ve yüksek öğretimdeki öğrencilere eğitim desteği sağlıyor. Öğrenciler bu burs fonuna [email protected] adresinden, TEV şubeleri, belediyeler, valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla başvurulabiliyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler