Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın Genç TTGV Programı Birinci Eğitim Kampını Tamamladı!

Geleceği iyileştirmek ve yüksek nitelikli bir nesil inşa etmek amacıyla atılan adımların en kıymetli aşamalarından biri, üniversite düzeyindeki genç insanlarla temas etmektir.

Bu amaç doğrultusunda Genç TTGV programı teknoloji ve inovasyon alanlarında geleceğin profesyonellerine destek olmak, onları cesaretlendirmek ve toplumlumların ihtiyaçları doğrultusunda kritik bir rolde olan STK’ların önemini aktarmak için tasarlanmıştır. Profesyonel yaşamdaki kurum ve organizasyonların sunduğu eğitim, destek ve mentorlük eğitimlerine ulaşmakta güçlük çeken sivil toplumun genç bileşenlerine, çok katmanlı bir programın kapısını aralıyoruz!

Geleceği şekillendirecek bireylerin Türkiye’ye sunabilecekleri katkıları önemsiyor, bu yoldaki gayretlerine ivme kazandırmak için destek olmayı hedefliyoruz.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından tasarlanan bu programda, Genç TTGV’li profesyonellerin yetişmesini sağlamak amacıyla, yılda iki defa çeşitli konu başlıklarından oluşan eğitim kampları, atölyeler, çalıştaylar, eğitim ve/veya kitap bursu gibi imkanlar sunuyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz faaliyetlerin ilki olan Genç TTGV Birinci Eğitim Kampı’nı 25 Genç TTGV Adayı, 13 konuk ve eğitmenin katılımıyla Bolu’da tamamladık. Teknoloji, bilim ve inovasyona ilgi duyan, yerel ve uluslararası ölçekteki sorunlara duyarlı Genç TTGV’lilerle bir araya gelen konuklar, iş dünyasından akademiye pek çok farklı alanda teorik, pratik ve reel deneyimleri içeren eğitimler verildi. Kamp süresince içeriklere göre kimi zaman ormanda kimi zaman da gölün kenarında eğitimlere devam ettik.

Genç TTGV adaylarının eğitim kampından sonra da yoğun ilgi ve merakla programımızı takip etmesi, bizlere de Teknoloji Üreten Türkiye vizyonu ışığında yaptığımız çalışmalara dair gençliğin dinamik enerjisinden ve öğrenme tutkusundan faydalanmamızı sağlamaktadır.

Genç TTGV programının detaylarına ulaşmak için buraya Birinci Eğitim Kampı’nın videolarına ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler