Genç Sosyal Girişimciler Buluşması V 24-25-26 Eylül 2021’de Gerçekleşecek

Yaşayarak Öğrenme Merkezi (YAŞÖM) olarak beşinci kez, fark yaratmak isteyen genç sosyal girişimcileri veya sosyal girişim fikri olup nereden başlayacağını bilemeyen gençleri bu sefer sanal ortamda bir araya getiriyor!

Yaşadığı toplumda ve çevrede kendini sorumlu hisseden ve daha iyi bir dünya için harekete geçmek isteyen ya da geçme cesaretini gösteren sosyal girişimci gençlerin yarattığı pozitif etkiyi artırmak, bu kişiler arasında bir destek mekanizması ve ağ oluşturmak isteyen GSGB, alanında uzman kişilerin yanı sıra buluşmaya önceki yıllarda katılan ve girişimlerini geliştiren konuşmacılar da programda katılımcılarla olacak.

Türkiye’deki genç sosyal girişimcilerin bağlarını kuvvetlendirmeyi, sosyal etkilerini artırmayı ve ilham vermeyi amaçlayan bu etkinliğe 16-35 yaş arasındaki sosyal girişimciler ve sosyal girişimci adayları katılabilecek. Eğer sizin de yeni bir sosyal girişiminiz ya da sosyal girişim fikriniz varsa; ancak sorularınıza cevap arıyor ve ilhama ihtiyaç duyuyorsanız buluşmamıza katılmak için başvurabilirsiniz.

Program içeriği  

Sosyal girişimciliğin annesi olarak tanınan kurucu mentor Hülya Denizalp’ in açılış konuşması ile başlayacak buluşmamızda kendisi aynı zaman Sosyal Girişimciliğe giriş dersi düzenleyecek.

DOĞA GÖZCÜLERİ DERNEĞİ kurucusu ve başkanı MUSTAFA SARI, ADIM ADIM ve AÇIK AÇIK kurucularından ITIR ERHART, SOGLab kurucusu GÖKSEL GÜRSEL yol hikayelerini bizimle paylaşırken yaşadığımız sorunları paylaştığımız atölyede ise KEVSER ÇİMENLİ mentor olarak yer alacak.

Programın önceki katılımcılarından NİHAT YÜCEL ise Proje Döngüsü Eğitimi verecek. HALİL BAĞIŞ ise Stellar LAB örneği ile sosyal girişimini bize anlatacak.

Yer ve Tarih :24-25-26 Eylül 2021 –  Zoom Platformu

Program 24 Eylül Cuma günü 18:30’da tanışma ve açılışla başlayıp katılımcı sunumlarıyla devam edecektir. Takip eden hafta sonu devam edecek ve 26 Eylül Pazar akşamı 18:00’de sonlanacaktır. Hafta sonu molalar ve öğle arası ile yapılacaktır.

Konuşmalar Zoom üzerinden olup Youtube’da canlı olarak da yayınlanacaktır. Atölye ve paylaşım alanları kapalı atölyeler olarak Zoom’da yapılacaktır.

Sorularınız için: [email protected]

Son Başvuru Tarihi: 14 Eylül Çarşamba saat 19.00

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler