Karedemi Buluşmaları: Dijital Gençlik Çalışmaları Etkinliğine Davetlisiniz!

AFS Türkiye ve AFS Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen Karedemi Buluşmaları, sivil toplumun farklı renklerini bir araya getirerek alandaki güncel çalışmalara, tartışmalara ve sorunlara odaklanmayı; sivil toplumdaki yaklaşımlar, ihtiyaçlar ve iyi örneklerin paylaşımı için etkileşim alanı oluşturmayı, yeni farkındalıklar ve ilhamlar yaratmayı hedefliyor.

Her biri farklı tema ve konuşmacılarla düzenlenen buluşmaların ikincisi “Dijitalde Gençlik Çalışmaları” temasıyla 26 Mayıs Çarşamba 19.00’da gerçekleşiyor.

Kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.

Buluşmada yer alan isimler şöyle:

  • Defne Yalman (Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya)  Psikoloji bölümünden mezun olmasının ardından “Genç Mültecileri Destekleme Projesi” ile profesyonel olarak sivil toplum ile tanıştı. Mülteci alanındaki deneyiminin ardından Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’da proje koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Şu anda gençlik değişimi projelerinde rol almanın yanı sıra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sosyoloji yüksek lisansına devam ediyor. 
  • Mustafa Onur Kaygısız (Toy Gençlik Derneği)  2011 yılında Eskişehir’de gönüllülük ve gençlik çalışmaları ile tanıştı. Yaklaşık 10 senedir bu alanın içerisinde farklı kurumlarda farklı pozisyonlarda bulunup elibden geldiğince üretmeye çalışıyor. Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezlerinde başlayan serüveni Tepebaşı Gençlik Meclisi, ALİKEV, GoFor gibi kurumlardan geçti, geçiyor ve halen Toy Gençlik Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alıyor.
   Toy olduğunun farkına vardığı ilk günden beri yeni deneyimler yaşamaya ve bu sayede öğrenmeye çalışıyor. Dijital alan, yaygın eğitim, gönüllülük, örgütlenme ve katılım bu alanda en sevdiği kelimeler.
  • Zeynep Bostan (AFS Türkiye)    Eğitmen ve psikolog olan Bostan, AFS Türkiye’de Eğitim Uzmanı ve Eğitmen Panda’da Öğrenme Koordinatörü olarak öğrenme yolculukları tasarlıyor, uyguluyor ve ölçme değerlendirme çalışmalarını yürütüyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sivil toplum kuruluşunda yetişkin eğitimi çalışmaları gerçekleştiriyor ve Örgütsel Psikoloji yüksek lisansı yapıyor.
  • Doruk Mert Karaman (AFS Gönüllüleri Derneği)   2015-2016 yılları arasında AFS programlarıyla Almanya’da konuk edildi. ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nde son sınıf öğrencisi. AFS gönüllüsü olarak 2016’dan beri birçok farklı eğitim, oryantasyon ve diğer etkinliklerde kolaylaştırıcı olarak yer alan Karaman, 2 yıldır AFS Türkiye eğitim takımının üyesi olarak kurumun eğitsel faaliyetlerinin düzenlenmesinde ve uygulanmasında çalışıyor.

Yakın zamanda hayata geçen çevrimiçi eğitim platformu Kültürlerarası Etkileşim Akademisi’ne ulaşmak için: karedemi.org

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler