Dayanışmanın Kadın Hali Derneği Toplumsal Cinsiyet Akademisi Başvuruları Başladı

Dayanışmanın Kadın Hali Derneği olarak, bu sene gerçekleştireceğimiz  akademi çağrısını paylaşmanın,  heyecanı içerisindeyiz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin ve LGBTİ+ haklarının görünürlüğü ve sahiplenilmesi için, dünyada feminizm hareketinden, Türkiye’de feminizm tarihine ve Kürt kadın hareketine; cinsiyete dayalı iş bölümünden, cinselliğe; erkeklikten LGBTİ+ ve queer teoriye; sinemanın cinsiyetinden, hukukun cinsiyetine kadar birçok alanda beraber öğreneceğimiz bu akademide sen de bizimle yer almak ister misin?

Akademiye kimler başvurabilir?

Diyarbakır, Batman, Urfa ve Mardin illerinden 17-25 yaş arası üniversiteli genç kadınlar ve LGBTİ+’lar  başvuru yapabilir.

Toplumsal Cinsiyet Akademisi’nin amaçları ve hedefleri nedir?

Akademinin amacı, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve ataerkillikle mücadele etmek için bilgi ve beceri arttırarak toplumsal cinsiyete dair eşitlikçi tutum ve davranışlar geliştirmektir.

Akademinin hedefi, proje kapsamında başvurusu olumlu sonuçlanan 30 katılımcının toplumsal cinsiyet alanında eğitimi tamamladıktan sonra, en az 2 kuruma eğitim vermesi beklenmektedir. Eğitimler mentörler eşliğinde, ortak belirlenen kurumlara yapılacaktır.

Toplumsal Cinsiyet Akademisi nasıl olacak?

Diyarbakır Toplumsal Cinsiyet Akademisi projesi, bir yıla yayılacak, 12 dersi kapsayacaktır.

15 günlük periyotlarda, bir eğitim verilecektir. Eğitimlerden sonra katılımcı grubunuzla ortak belirlediğiniz bir günde mentörler eşliğinde toplanılacaktır.

Pandemi koşulları dikkate alınarak online olarak gerçekleşecek eğitimlerimiz olacaktır. (Dersler zoom üzerinden yapılacaktır.)

Sosyal mesafe ve sağlık koşulları dikkate alınarak, yüz yüze gerçekleştirilebilecek eğitimler Dayanışmanın Kadın Hali Derneği ofisinde yapılacaktır. (Diyarbakır)

Başvurusu olumlu sonuçlanan katılımcılarla ders takvimi ve içeriği paylaşılacaktır.

Akademimizde sizlerle bir araya gelmekten ve seslerinizi duymaktan mutluluk duyacağız.

Toplumsal Cinsiyet Akademisi’nin  başvuruları 12-24 Mayıs tarihleri arasında olacaktır.

Başvurular 24 Mayıs gece 00.00’ da sona erecektir.

Başvurmak için tıklayınız.

Ayrıca  daha detaylı  incelemek ve takip edebilmek için instagram sayfamıza burdan ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler