Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi Listesinde Virüs!

Avrupa'nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi Listesinde Virüs!
Bilim Virüsü Sosyal Girişimi ile Şule Yücebıyık, Avrupa’da sosyal girişimcilik alanında çalışan kişi ve kurumları bir araya getiren EUCLID Network tarafından ‘Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi’ listesine seçildi.  Avrupa Komisyonu’nun stratejik ortağı olan ve 21 ülkeden 100 bin kurumun temsil edildiği Euclid Network’ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıkladığı listede Şule Yücebıyık Bilim Virüsü’nün Kurucusu olarak yer aldı.
Euclid Network yaptığı açıklamada; söz konusu listeye; ‘Rollerinin ötesine geçen, olağanüstü liderlik becerileri gösteren kadın sosyal girişimcilerin kurduğu ilham veren girişimlerin’ seçildiğini vurguluyor.
Bilim Virüsü’nün seçiminde  ‘BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına olan bağlılığı, getirdiği yenilikçi yaklaşım, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir olma’ kriterleri rol oynadı.
Bilim Virüsü, 2018 yılından bu yana, çocuklara ve gençlere bilim tutkusu ve 21’inci yüzyıl becerileri kazandırmak için çalışıyor.
Türkiye’nin dört bir köşesinden on binlerce genci ‘bilimin mum ışığında’ birleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yola gençlerin nitelikli eğitim alma hakkı için, fırsatlara eşit bir biçimde ulaşmaları için çıktık. Bizi yolda tutan; gençlerimizin tutkusu, geleceği inşa eden kurumların desteği ve bilim sever insanların yüreği oldu.
Kurulduğumuz günden bu yana ‘ilham veren, teşvik eden, cesaretlendiren, destekleyen, paylaşan, yol açan, yol gösteren’ olarak virüs ailemizin üyelerine ve kurduğumuz öğrenme ekosisteminin bir parçası olan herkese teşekkür ediyoruz.
Bilim Virüsü; Türkiye’nin ve dünyanın parlak zihinleri arasında bilim ağları örmeye devam edecek. Sınırlarını aşacak. Bilgiyi, bilimi ve iyiliği bulaştıracak…

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler