Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı’na davetlisiniz!

Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı'na davetlisiniz!

Genç Hayat Vakfı, 9 – 10 Mart 2021 tarihlerinde Çocuk İşçiliği İçin Son Durak: Eskişehir! projemiz kapsamında Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı düzenliyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve kayıt için:  https://mevsimliktarimisciligi.com/ 

Genç Hayat Vakfı, ruhsal ve fiziksel değişimlerin yoğun olarak yaşandığı 11-18 yaş grubunun hayata hazırlanma süreçlerine destek olmak amacıyla, 2008 yılında İstanbul’da kuruldu.

Vakıf, hiçbir ayrım gözetmeksizin insan odaklı yaklaşıma önem vererek, hem çocuk ve gençlerle hem de onların hayatında etkisi olan birey ve kurumlarla çalışarak sürdürülebilir modeller üretiyor.

Mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi, gençlerin ve çocukların 21. yüzyıl becerileri edinmeleri, sosyal uyum, kız çocuklarının güçlendirilmesi üzerine proje ve burslarla; çocuk ve gençlerin eğitimini destekliyor; ayrıca yapılan araştırmalarla bu alanlardaki çalışmalara katkı sunuyor.

Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı; Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ve Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) ortak finansmanıyla yürütülen “Toplum Merkezleri ve Yerel İnisiyatifler Projesi (CLIP)” kapsamında Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu (LIFT) tarafından desteklenen Genç Hayat Vakfı “Çocuk İşçiliği İçin Son Durak: Eskişehir!” projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Webinarın amacı; mevsimlik tarım işçiliğinde çocuk işçiliğini önleme ve farkındalık yaratma üzerine çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının, çocuk işçiliğine dair hukuksal düzenlemelere imza atan ve uygulayan kamu kuruluşlarının, konuyla ilgili alanlarda araştırmalar yürüten akademisyenlerin ilişki kurmalarına ve işbirliği geliştirmelerine, iyi uygulama örneklerinin paylaşılmasına, bilgi ve deneyimlerin aktarılmasına destek olmaktır.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve kayıt için:  https://mevsimliktarimisciligi.com/ 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler