e-Gönüllü EntreCom iş birliği ile 4 gün süren Dijital Kahramanlar Bootcamp programını tamamladı!

e-Gönüllü EntreCom iş birliği ile 4 gün süren Dijital Kahramanlar Bootcamp programını tamamladı!

Sivil toplumun dijital alanda güçlenmesine katkı sağlamak, dijital alanda yürütülebilecek sosyal sorumluluk çalışmaları oluşturmak, sivil toplum kuruluşları ile gönüllüler arasındaki etkileşimi arttırmak ve dijital gönüllük bilincinin yaygınlaştırılmasını hedeflediğimiz bootcamp’imizde katılımcılarımız; eğitim, gençlik, çocuk, sağlık, sürdürülebilirlik alanlarında kampanya çalışmaları, komünite bilinci, online eğitimler gibi dijital alanda yürütülebilecek sosyal sorumluluk projelerini sundular.

Geliştirdikleri projelerle jurilerimiz tarafından en yüksek puanı alan 3 takımımızın projeleri şunlardı: 

  1. Takım : Cleanworld

Türkiye’deki su kaynaklarının tahrip edilmesi problemini ele alan Cleanworld ekibi, ekolojik tahribatı önleme değer önerisi ile fabrikalardaki su atıklarının daha temiz suya karışmadan arıtılması için çeşitli geliştirmeler yapma çözüm fikrini bizlere sundu. Seçtiği problem, çözüm önerisi, hedef kitle ve değer önerisiyle jurilerimizden en yüksek puanı alan takım oldu!

  1. Takım : BuGi Digital

Mutsuz bireylerin mutsuz ailelerde büyümesi problemini ele alan BuGi Digital ekibi; kadın olgusuna yeni bakış, gelişmiş çekirdek aile, mutlu çocuklar bakış açısı ve eğitimler, uyum testleri,hobi terapi gibi çözüm önerileriyle jurilerimiz tarafından seçilen 2. takım oldu!

  1. Takım : Dijital Kalem

Ergenliğe giren çocukların kendilerini ve bedenlerini tanıma fırsatı sunan eğitimlerin eksikliği problemini ele alan Dijital Kalem ekibi; cinsel istismarın, ekran zorbalığının, cinsiyet eşitsizliğinin azaltılması değer önerisi ve eğitimin sanal ortamda daha geniş bir kitleye ücretsiz olarak sunulması çözüm önerisiyle jurilerimiz tarafından seçilen 3. takım oldu!

17-20 Aralık Arasında gerçekleşen 4 günlük bootcamp’imizde Kalben, Gönüllü Hikayeleri, Öğrenme Tasarımları, İyilik Tohumum, Açık Açık, Hayalime Ortak Ol Derneği, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği, Genç Hayat Vakfı, Simbiyoz Aktivite, Buldan Vakfı, Sisterlab  ve YADA olmak üzere 12 partnerimiz

Simbiyoz Aktivite’den Hülya ARAS, Caner G. YALIN, Aylin ŞEN, Özlem KIZILDAĞ, Gülşah ÇETİN ; Genç Hayat Vakfı’ndan Ozan ÇETİN, Sezen EZGİN, Aslı ŞÜKRÜOĞLU; Buldan Vakfı’ndan Uğur ARTUN, Ahmet Salih ER, Tolga KAYASU; KALBEN Derneği’nden Seda DOKUZKARDEŞ; Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği’nden Berat Can ERDOĞAN; Öğrenme Tasarımları’ndan Nurşah YILMAZ, Tuğba ÇANŞALI; İyilik Tohumum Derneği’nden Kerem ÇOBANOĞLU; Hayalime Ortak Ol Derneği’nden Pınar YILMAZ ve Gönüllü Hikayeleri’nden Yunus Emre BENLİ, Berfin OZAN olmak üzere 19 Mentörümüz,

Nihal GÜNGÖR, Tuğba ÇANŞALI,  Itır ERHART, Hülya ARAS, Yunus Emre BENLİ, Melike BAYRAM, Aylin Ezgi YILMAZ ve Çağlayan ÇETİN olmak üzere toplam 8 Konuşmacı & Eğitmenimiz bizlere eşlik etti. 

140 başvuru aldığımız etkinliğimizde katılımcılarımız kendi grupları ve mentörlerimizle discord kanalı üzerinden bir araya geldiler. Zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz sunum ve eğitimlerimize 100+ kişi katıldı. 72 Saat boyunca mentör desteği alabilen katılımcılarımıza 9 saat eğitim verildi. 14 grubumuz bizlerle çalışmalarını paylaştılar. Büşra ŞAHİN, Enis Erdem YURDATAPAN, Hülya ARAS, Meryem SALMAN jurilerimiz oldular. En iyi 3 grubumuz Cleanworld, BuGi Dijital, Dijital Kalem olarak  4 jurimiz tarafından oylanarak belirlendi. Projelerini hayata geçirebilmeleri için Entrecom tarafından Girişimcilik Programına ve Simbiyoz Aktivite Kuluçka Merkezine katılmaya hak kazandılar! 

Süreç boyunca emeği geçen tüm partnerlerimize, konuşmacılarımıza, eğitmenlerimize, mentörlerimize, jurilerimize ve katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler