Doğanın İçinde İnovatif Bir Deneyim Alanı Olarak Tasarlanan Kampinova Kuruluyor! Habitat Derneği ve Kuşadası Belediyesi Yeni Bir İş Birliğine İmza Atıyor!

Doğanın İçinde İnovatif Bir Deneyim Alanı Olarak Tasarlanan Kampinova Kuruluyor! Habitat Derneği ve Kuşadası Belediyesi Yeni Bir İş Birliğine İmza Atıyor!

Habitat Derneği ve Kuşadası Belediyesi’nin iş birliğiyle temelleri atılan, doğanın enerjisini merkezine alarak misafirlerine inovatif bir deneyim alanı sunmayı amaçlayan Kampinova’nın iş birliği protokolü 21 Aralık’ta imzalandı.

Habitat Derneği ve Kuşadası Belediyesi’nin iş birliğiyle “Öğren, Eğlen, Yenilen” sloganı ile hayata geçirilen Kampinova’nın içerisinde eğitim, atölye, konaklama, çadır, spor, dinlenme ve ortak çalışma alanları bulunacak. Kampinova; kampçılara, uzaktan çalışanlara, öğrencilere, girişimcilere ve etkinlik gerçekleştirmek isteyen geniş bir hedef kitleye farklı bir deneyim alanı sunmayı hedefliyor. Aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde, fiziksel olarak bir yere bağlı olmadan, zaman ve mekândan bağımsız olarak çalışan, gittiği yerde daha çok bilgisayarına, mobil erişime ve iyi bir internet alt yapısına ihtiyaç duyan, sürekli seyahat halindeki “dijital göçebeler” için de uğrak bir buluşma noktası olmayı amaçlıyor.

Kampinova’ya dahil olan katılımcılar; paylaşım kültürünü artırmayı hedefleyen Fix Fest, dijital alanda çeşitli oturum, etkinlik ve atölyelerin düzenlendiği Dijital Şenlik, çevre ve iklim konularında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Change Fest, girişimcilik alanında konuşmaların yapıldığı Present Up ve finans sektörünü bir araya getiren Finfest gibi festivallerin yanı sıra, farklı eğitim ve etkinliklere katılma fırsatı da yakalayacak. Ayrıca Kampinova’ya dahil olan katılımcılar, Habitat Derneği’nin iş birliği içerisinde olduğu çeşitli uluslararası programlardan ve ağlardan da yararlanabilecekler.

Uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı dönemde, dijital dönüşümü odağa alarak, uluslararası trendleri ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak tasarlanan “Kampinova” mekândan ve zamandan bağımsız olarak çalışan, sürekli seyahat halindeki dijital göçebelere, uzaktan çalışanlara, öğrencilere ve daha birçok kişiye doğanın içinde, çeşitli uluslararası programlara da dâhil olabilecekleri networklerle inovatif bir deneyim alanı sunmayı amaçlıyor.

Dünyada artık çalışanların yüzde 40’ının zamana ve mekana bağlı kalmaksızın ‘dijital göçebe’ olarak çalıştığı içinde bulunduğumuz dönemden ilham alan “Kampinova” üzerinde yapılaşmanın olmayacağı, Y ve Z kuşağının beklentileri doğrultusunda yeni bir turizm anlayışıyla şekillenerek, eğitim, etkinlik ve paylaşım odaklı projelerle kenti dijital göçmenlerle buluşturacak.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler