Kız Kardeşim Hibe Programı Başvuruları Başladı. 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle 30 girişimci kadına destek verilecek.

Kız Kardeşim Hibe Programı Başvuruları Başladı. 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle 30 girişimci kadına destek verilecek.

Habitat DerneğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye iş birliğinde yürütülen “Kız Kardeşim Projesi”  kapsamında 2019 yılında başlatılan “Hibe Programı”nın yeni dönem başvuruları başladı. Hibe Programı kapsamında, Türkiye’nin 81 ilinden seçilen ve yeme-içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesi, ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkarılması ve sosyoekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

“Kız Kardeşim Hibe Programı” kapsamında yeme-içme sektöründe çalışan ve hali hazırda işletme sahibi olan 29 girişimci kadına 25 biner TL ile 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle girişimci kadınlara destek verilecektir.

Ocak-Mart ayları içerisinde ikincisi düzenlenecek olan “Kız Kardeşim Hibe Programı” 4 aşama halinde gerçekleştirilecek, son başvuru tarihi 15 Ocak 2021.

1.Aşama:

kızkardesim.net web sitesi üzerinden online eğitimleri tamamlayan yeme & içme sektöründeki girişimci kadınlar web sitesinden aldıkları sertifika ile birlikte 15 Ocak 2021’e kadar online olarak başvuru yapabilecektir.

2.Aşama:

Kizkardesim.net üzerinden eğitimlerini tamamlayan işletme sahibi kadınlar online olarak başvurularını gerçekleştirdikten sonra teknik elemeden geçeceklerdir.

3. Aşama:

İl bazlı en yüksek puanı alan katılımcılar, Online’da gerçekleştirilecek Hibe Programı Kampı’na davet edilecektir. 2 gün sürecek olan kamp, kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecektir.

4. Aşama:

Final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacaktır. Hibe Kampı’nın son gününde online final töreni gerçekleştirilecektir.

Kız Kardeşim Hibe Programına Kimler Başvurabilir?

  • https://kizkardesim.net/ üzerinden eğitimleri tamamlamış olan,
  • 81 ilin birinde restoranı/lokantası, yeme & içme sektöründe işletmesi olan, yeme & içme sektörüne yönelik üretim yapan,
  • Yeme & İçme sektöründe hizmet veren kadın kooperatifleri
  • Yanında en fazla 5 kişi çalıştıran (SGK’lı),
  • İşletme/lokantasının başka şubesi olmayan,
  • İşini büyütmek isteyen, bu motivasyona sahip ve öğrenmeye açık olan,
  • İşletme, lokanta, küçük işletme sahibi kadınlar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Kız Kardeşim Projesi: Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye iş birliğinde yürütülen “Kız Kardeşim Projesi” ile kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak, ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için ve girişimcilik konusunda farkındalıklarının artması amacıyla çeşitli eğitimler verilmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

1 comment
  1. Öncelikle emekleriniz ve çabalarınız için teşekkürler.
    Ben yıllarca özel sektörde çalıştım. Çocuklarım ara verdim ve yine onlar için çalışmaya başladım. 15 yıl bir Belediyenin Meslek Edindirme Kurs Sorumlusu olarak görev yaptım. 2021 de emekli oldum. Bu alanda pek çok alanda hanımları beyleri ve gençleri eğitmek için bir çok kurs açtım. Açarken de eğitim kalitesini ve verimliliğini anlaya bilmek ve kaliteli eğitmenleri seçe bilmek için önce kendimi geliştirmek ve daha iyiyi bulmak için araştırdım eğitim aldım en iyisi neredeyse gidib aradım buldum. Bunu en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum. Nitekim emekli oldum. Şimdi iki çocuk okutmaya çalışırken birşeyler yapıp çocuklarımım eğitimine destek olmak istiyorum. Malım emeklilik le bu işler zor. Üreten aynı zamanda kazanan bir anne olmak istiyorum. Yaşım daha çok ilerlemeden bizim gibi deneyimli çalışma azmi olan hanımlar için de destekleriniz varımdır bilemiyorum. Okuduğum kadarıyla yiyecek içecek üzerine çalışma var. Bizler içinde tecrübe ve yeteneklerinizi göre çalışmalarınız varsa iletişim kurmak ve üretici bir birey olmayı isterim. Değerlendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdide Saygılar sunuyorum. İlginize teşekkürler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler