#HERKESİÇİNGÖNÜLLÜLÜK Kampanyası

#HERKESİÇİNGÖNÜLLÜLÜK Kampanyası

Hepimiz bir şekilde gönüllü bireyler olarak toplumsal sorunların çözümünde sosyal sorumluluk çerçevesinde rol alıyoruz. Ancak bu sorumluluklarımız bazen farkında olmadığımız çok büyük sürdürülebilir sosyal etkiler ve faydalar oluşturuyor. İşte bu oluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal etki ve faydalar gönüllülük deneyimlerimizinde bir parçası olarak Birleşmiş Milletlerin başlattığı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını büyük ölçekte destekliyor.

Bu süreçte Küresel amaçlar 3 önemli işi başarmak için 17 Küresel Amaç  ve 169 alt amaç üzerinde uzlaştı. Bu 3 önemli iş,  Aşırı yoksulluğu sona erdirmek. Eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele. İklim değişikliğini düzeltme eylemleridir. Sürdürülebilir kalkınma için Küresel Amaçlar bu taahhütleri gerçekleştirebilir. Bütün ülkelerde, tüm insanlar ve bunların gerçekleşebilmesi için herkesin bu amaçları bilmesi gerektiği kadar içinde yaşadığımız dünya için nasıl etkiler oluşturduğunu da görmesi ve anlaması gerekiyor. 

İşte tam bu çerçeve içerisinde Gönüllü Hikayeleri oluşumu olarak #herkesiçingönüllülük başlığı ile başlattığımız bu dijital kampanya kapsamında bizimle birlikte sürdürülebilir gönüllülük anlayışının ve yer gönüllülük deneyimlerimizin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının desteklenmesi noktasında mesajlarınızı paylaşabilirsiniz.

#herkesiçingönüllülük kampanyası kapsamında bizimle mesajınızı paylaşmak için; https://bit.ly/3mJ8wTa

Kampanya Hakkında Detaylı Bilgi için; https://www.gonulluhikayeleri.org/herkesicingonulluluk/ 

Gönüllü Hikayeleri hakkında detaylı bilgi için; www.gonulluhikayeleri.org

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında detaylı bilgi için; www.kureselamaclar.org 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler