EğitimGirişimcilik

Embark Tersine Mentorluk Programı – Yeni Dönem Başvuru Duyurusu

0
Embark Tersine Mentorluk Programı - Yeni Dönem Başvuru Duyurusu
Embark Programı’nın hedefi, Türkiye’de bulunan mülteci, göçmen ve Türk gençlerin iş dünyası ile anlamlı bağlantılar kurabilmesini, kendilerini geliştirmelerini ve iş dünyasında da ön yargıları kırarak ortak bir diyalog kurulmasını hedefliyor. 2018’den beri aralarında Unilever Türkiye ofisinin CEO su ve Mastercard yönetici üyelerinin de olduğu 50 lider, 50 genç ile tersine mentorluk programında buluştu. Türkiye’de ekonomik ve sosyal içerme alanında göstermiş olduğu başarılardan dolayı, Embark Projesi Fransa cumhurbaşkanı tarafından düzenlenen  2018 Paris Barış Konferansı’nda, 2019 EBRD Genel Kurul Toplantısında ve yerel de bir çok platformda örnek gösterildi. Program ile ilgili kısa tanıtım videomuzu buradan izleyebilirsiniz.
Bu yıl European Bank for Reconstruction and Development (EBRD)’nin finansal desteği ile 50 genç ve iş dünyasından 50 lideri bir araya getirmeyi hedefliyoruz.
Bu doğrultuda da İngilizce ve/veya Türkçe yetkinlikleri olan, Türkiye’de üniversite okuyan veya yeni mezun kalifiye gençleri iş dünyasından liderlerle Tersine Mentorluk programında buluşturacağız.
Ekim 2020’de başlayıp 8-10 hafta sürecek olan programımızda her bir genç bir lider ile 4 online görüşme gerçekleştirerek programı tamamlıyor olacak. Görüşmeler öncesi tüm gençler mentorluk eğitimi alarak programa hazırlanıp, görüşmelerin takibini kendileri gerçekleştirecekler. Programa ayrılmasını beklediğimiz süre 8-10 boyunca yalnızca 4 saattir.
Genç Mentorlar için başvuru kriterler:
– 20-29 yaş aralışındaki Suriyeli, Türkiyeli ve diğer mülteci gençler
– Türkiye’de üniversite okuyan veya yeni mezun, özel sektör çalışma alanlarına ilgili
– İngilizce ve/veya Türkçe iyi seviyede bilen
– Network kurma ve üst düzey bir yöneticiye mentor olma konusunda motivasyonu olan
Başvuru linkine buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru için son tarih 5 Ekim’dir.
Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Eğitim