Yeni Diyalog, Müzakere ve İşbirliği Modellerini Konuşmak için Meydan’a Davetlisiniz

Yeni Diyalog, Müzakere ve İşbirliği Modellerini Konuşmak için Meydan'a Davetlisiniz

YADA Vakfı, sivil toplum kuruluşları arasında yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere düzenlediği, Meydan buluşmaları serisine “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi kapsamında gerçekleştirecekleri ilk online versiyonu ile devam ediyor. Meydan bu kez 28 Eylül 2020’de diyaloğun ve sivil toplumun krizlerle aldığı yeni şeklini, öğrendiklerini ve öğrenmesi gerekenleri konuşmak üzere çevrimiçi ortamda kuruluyor.

2018 yılından bu yana Türkiye’nin meseleleri üzerine konuşmak, dinlemek, müzakere etmek ve biriktirmek için bir araya gelinen Meydan farklı konuları farklı pencerelerden görmeye, birlikte keşfetmeye çalışmak üzere kuruluyor. Online kurulacak ilk Meydan’da da herkesin meselesi haline gelen dönüşüm konuşulmak üzere bir araya geliniyor.

Şimdiye kadar yaşamadığımız, yepyeni zorlukları belirsizlikler içindeyken aşmaya çalıştığımız bir dönemden geçiyoruz. Belki de sıra dışı dönem, bize beklenmedik kolaylıklar ve fırsatlar getirdi. Kişi olarak, kurum olarak, sistem olarak planlayarak veya zorunda kalarak farklı stratejiler geliştirdik, diyalog ve işbirliği biçimlerimizi çeşitlendirdik. Birbirimizden farklı yaklaşımlar öğrendiğimiz gibi, kendimizin belirsizlik ve sıra dışılık karşısındaki tutumlarını da izledik. 

Tüm bu yaşananları ve hala yaşamakta olunanları konuşmak, belki anlamlandırmak ve neleri ileriye taşıyabiliriz diye konuşmak üzere Meydan’a davetlisiniz.

Tarih : 28 Eylül 2020, Pazartesi

Saat : 14.30-18:00

Katılım durumunuzu, soru ve önerilerinizi [email protected] adresine e-posta olarak ulaştırabilirsiniz. 

Başvuru formu için tıklayın.

NOT: Etkinlik; STK’lar, girişimler, platformlar, akademi, yerel yönetimler gibi tüm paydaşlara açıktır. Medya katılımına kapalı olarak gerçekleştirilecektir. Katılımcı sayısı limitlidir. İşitme engelli katılımcılar için işaret dili çevirisi sağlanacaktır. Özel ihtiyaçların başvuru formunda belirtilmesi gerekmektedir. 

Proje Hakkında: Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve YADA Vakfı tarafından yürütülen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi, STK’ların politika oluşturma süreçlerine katkıda bulunmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerini geliştirerek, bu sektörler arası diyaloğun güçlenmesini hedefliyor. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler