500 Avro’dan 1500 Avro’ya kadar ayni destek sağlanacak Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları başladı!

500 Avro’dan 1500 Avro’ya kadar ayni destek sağlanacak Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları başladı!

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi (M4D) kapsamında oluşturulan Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları 7 Eylül-7 Ekim 2020 tarihleri arasında alınıyor.

18-35 yaş arasındaki genç gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için elverişli ortamı sağlamak üzere tasarlanan GGDA 7 Eylül, saat 14:00 itibarıyla başvuruya açıldı. Destek aracına başvurular 7 Ekim, saat 18.00’e kadar alınacak.

Genç Gazeteciler için Destek Aracı nedir?

GGDA, genç gazetecilerin gazetecilik mesleğinin normlarını ve etik değerlerini sahiplenerek, mesleklerini yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanması amacıyla oluşturan bir ayni destek programıdır. Ayni destek, sunulacak desteğin nakit yerine mal ya da hizmetle karşılanması durumudur. Bu kapsamda başvuru sahibine doğrudan bir para transferi yapılmaz.

Kimler başvuru yapabilir?

  • GGDA, özellikle serbest çalışan ve mesleklerini herhangi bir mali getiri olmaksızın ya da düzensiz bir getiri ile bloglarda ve haber portallarında devam ettirmeye çalışan genç gazetecilerin başvurusuna açık.
  • GGDA kapsamında, halihazırda bir medya kurum ve kuruluşuna basın iş sözleşmesi ile bağlı olmayan, serbest çalışan genç gazetecilerin çalışmalarına öncelik verilecek.
  • Destek aracı 18-35 yaş arasındaki gazetecilerin bireysel başvurularına açık olacak.

GGDA destek bütçesi nedir?

GGDA altında uygun bulunan başvurulara 500 Avro’dan 1500 Avro’ya kadar ayni destek sağlanacak.

Nasıl başvuru yapılır?

Başvuru yapmadan önce http://media4democracy.org/destekler/#Donemsel adresinde bulunan Başvuru Rehberi ve Başvuru Formu’nu dikkatle incelemeniz tavsiye edilir. Aynı sayfada GGDA kapsamında uygun olabilecek faaliyetleri ve bütçe kalemlerini de bulabilirsiniz.

Rehber ve formu inceledikten sonra M4D Projesi web sitesinin sağ üst köşesinde bulunan GİRİŞ / KAYIT butonuna tıklayarak başvuru sistemine kaydolmalısınız.

Başvuru için aşağıdaki iki seçenekten birini tercih edebilirsiniz:

E-posta ile başvuru süreci: Sisteme kaydolduktan sonra başvuru formunu “Başvuru sahibinin adı ve soyadı” e-posta konu başlığı ile, [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden başvuru süreci: Sisteme kaydolup giriş yaptıktan sonra “Panelim” bölümünden Genç Gazeteciler için Destek Aracı’na başvuru formunu yükleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için:

Genç Gazeteciler için Destek Aracı’nın başvuru rehberi ve formu için http://media4democracy.org/destekler/#Donemsel adresini ziyaret edebilir, sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler