Genç Hayat Vakfı’ndan Pandemi Sürecinde Kullanabileceğiniz Dijital Araç Önerileri

Genç Hayat Vakfı’ndan Pandemi Sürecinde Kullanabileceğiniz Dijital Araç Önerileri

Hiçbir ayrım gözetmeksizin insan odaklı yaklaşıma önem vererek, 11-18 yaş grubu çocuk ve gençlerin eğitime erişimlerini desteklemek amacıyla 2008 yılından beri çalışan Genç Hayat Vakfı; bugüne kadar ulaştığı on binlerce çocuk ve gencin sahip olduğu becerileri keşfetmelerini  ve yetenekleri doğrultusunda bilgiye ulaşmalarını sağlıyor. 

Mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi, gençlerin ve çocukların 21. yüzyıl becerileri edinmeleri, sosyal uyum, kız çocuklarının güçlendirilmesi üzerine çalışmalarıyla; çocuk ve gençlerin eğitimini destekliyor. Ayrıca, sadece çocuk ve gençlerle değil, onlarla temas eden herkesle çalışarak sürdürülebilir modeller üretiyor.

#Covid19’un getirdiği dijitalleşme sürecinde, online eğitimlerin daha etkili gerçekleştirilebilmesi için kullanılabilecek dijital araçları derledikleri bir video serisi başlatan Genç Hayat Vakfı, online öğrenme ortamlarında yapılan derslerde bu araçlar ile etkileşimin arttırılmasını umuyor.

Serinin yayımlanmış videolarını aşağıda bulabilirsiniz, yeni videolar eklendikçe listemiz güncellenecektir.

1 – Kahoot

Kahoot, kolay bir şekilde quizler ve anketler hazırlamak için tasarlanmış bir online ölçme platformudur. Uygulamadaki çeşitli soru tipleriyle testler oluşturabilir, bireysel veya takımlar halinde yarışmalar düzenleyebilir, eğlenceli ve etkileşimli olması sebebiyle ölçme sürecini oyunlaştırarak uygulayabilirsiniz.

2 – Edpuzzle

Edpuzzle, videolar hazırlamanıza yardımcı olan bir içerik platformudur. Ses, açık uçlu ve çoktan seçmeli sorular, notlar ekleyebileceğiniz interaktif videolar hazırlayarak eğitim sürecini daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. 

3 – Popplet

Popplet, oluşturacağınız kavram haritaları ile anlattıklarınızı görselleştirerek fikirlerinizin daha anlaşılır ve kalıcı olması için kullanabileceğiniz bir araçtır. Özellikle uzaktan eğitim sürecindeki öğrencilerin, düşünceler ve görüntüler arasında ilişki kurmasını sağlayarak öğrenmelerini kuvvetlendirebilirsiniz.

4 – Pixton

Pixton kolay bir şekilde, eğlenceli çizgi romanlar ve karikatürler oluşturmanızı sağlayan bir araçtır. Görsel hafızanın güçlendirilmesine destek sağlayacak kurgularla içeriklerinizi daha etkileşimli bir hale getirerek harika sunumlar, projeler ve ödevler hazırlayabilirsiniz.

Genç Hayat Vakfı’nın yeni videolarından haberdar olmak isterseniz vakfın Youtube kanalına buradan abone olabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler