Webinar | PhotoLIFT: Fotoğraf Sanatını Psikososyal Destek ile Buluşturmak

Webinar | PhotoLIFT: Fotoğraf Sanatını Psikososyal Destek ile Buluşturmak

Maya Vakfı’nın İstanbul’da yaşayan 14-18 yaş arasındaki dezavantajlı çocuklarla gerçekleştirdiği PhotoLIFT: Suriyeli Çocukların Sosyal Uyumu İçin Fotoğraf Temelli Psikososyal Destek Projesi’nin uygulama notlarını ve çıktılarını paylaşacağı webinara davetlisiniz! 

PhotoLIFT Projesi ile, Psikolojik İyileşme Becerileri (SPR: Skills for Psychological Recovery) modelini temel alarak geliştirdiği görsel sanatlar, müzik, dans ve hareket terapisi tekniklerine dayalı ProjectLIFT modeline fotoğrafı da ekleyen Maya Vakfı, bu proje ile fotoğraf sanatını psikososyal destek seansları ile birleştirerek çocukları psikososyal açıdan desteklemeyi ve sosyal uyumlarını güçlendirmeyi amaçladı. Nisan 2019’da hayata geçen proje kapsamında, her biri 3’er gün süren toplam 8 atölye gerçekleştirildi ve toplam 82 çocuğa ulaşıldı. 

Tarih: 23 Haziran 2020 Salı 

Saat: 14.30-16.00

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek webinara katılım için kayıt gereklidir.

Kayıt için:  bit.ly/photolift-webinar

AB tarafından desteklenen ve T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı tarafından koordine edilen Sivil Toplum Diyaloğu Beşinci Dönemi kapsamında, Kulturhafen Wien partnerliğinde Maya Vakfı tarafından yürütülen PhotoLIFT Projesi hakkında detaylı bilgi için photolift.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Webinara katılım 100 kişi ile sınırlıdır. Toplantı gidişatını aksatmamak adına etkinlik saatinde 100 kişilik katılım sağlandıktan sonra webinara giriş yapılması mümkün olmayacaktır. 100’den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan ilk 100 kullanıcıya öncelik verilecektir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler