Özgürlük için Etkin Liderler Akademisi

Özgürlük için Etkin Liderler Akademisi

Liderlik, etrafındaki insanları da güçlendirerek bir sosyal etki yoluyla sahip olunan vizyonu gerçeğe dönüştürmektir. Liderler motive ve sorumlu olmalıdır; açık hedefler ve stratejilerle hareket etmeli; gelecek için vizyon geliştirmeli ve en önemlisi potansiyellerinin farkında olmalıdırlar. Böylece bir sosyal etki yaratabilir ,daha refah ve özgür bir toplum için kilit rol oynayabilirler.

Bizler de demokratik, sorumlu, aktif ve politik olarak bilinçli bir topluma katkıda bulunma hedefimiz doğrultusunda, bireylerin liderlik sürecini odağımıza koyuyoruz. Özgürlük fikri için çalışma arzusu olan, toplumumuz için sürdürülebilir çözümler yaratabilecek inovatif fikirler ve fırsatlar üreten, kendilerine eşlik etmeleri için başkalarına ilham veren ve onları güçlendiren liderleri desteklemek ve geliştirmek istiyoruz.

Eğitimlerimizle, bireylerin değerlerini, temel güçlü yönlerini, yeteneklerini ve potansiyellerini keşfetmelerini ve bunları güçlendirmelerini amaçlıyoruz. Liderlik sürecinde eşlik etmesi için, onları etkili ve yenilikçi metodolojilerle donatıyoruz, kendilerine benzer hedefleri olan bireylerden oluşan ulusal ve uluslararası  bir ağ sunuyoruz.

Friedrich Naumann Vakfı, Tezgahçılar iş birliğiyle, içinde bulunduğumuz bu  dönemi tamamlayıcı bir online liderlik eğitim serisi hazırladı. Program, interaktif, deneyime dayalı, eğlenceli oturumlardan oluşuyor ve her biri alanlarında uzman enerjik, ilham verici eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

 

Eğitimler

* Tüm eğitimler 19:30- 21:30 arası gerçekleşecektir.

Başvuru

Son Başvuru Tarihi: 28 Mayıs 2020

Onur Bakır

1. Problem Çöz, Eleştirel Düşünceni Geliştir
Eğitmen: Onur Bakır 

2 Haziran Salı,19:30-21:30

Eleştirel düşüncenin ne olduğunu ve bu yetkinliği  nasıl kazanacağımızı konuşacağız.  Yoğun kaygı yaşadığımız bu zamanlarda rasyonel düşünceyi öğretebilecek zihinsel egzersizler yapacağız.

Daha fazla bilgi: https://tezgahcilar.com/egitim/problem-coz-elestirel-dusunceni-gelistir-interaktif-online-egitim/

Zinnure Türe

2. Hikayeleştirmenin İyi Hissettiren Gücü
Eğitmen: Zinnure Türe

4 Haziran Perşembe, 19:30 – 22:00

Akılda kalıcı ve etkileyici metinler oluşturmak için hikayeleştirme tekniklerini uygulayarak öğreneceğimiz ve bir hikaye üreterek üzerine çalışacağız.

Daha fazla bilgi: https://tezgahcilar.com/egitim/hikayelestirmenin-iyi-hissettiren-gucu-interaktif-online-egitim/

Fatih Yıldız Can

3. Akılda Kalıcı Video İçerikler Oluşturma
Eğitmen: Fatih Yıldız Can

8 Haziran Pazartesi, 19:30 –  21:30

Etkileyici videolar oluşturmak için püf noktalarını konuşacağız, eğitmenimiz Premiere programında o an anlattığı konu üzerinden uygulama yapacak, katılımcılar uygulamaları izleme ve soru sorma imkanı bulabilecek.

Daha fazla bilgi: https://tezgahcilar.com/egitim/akilda-kalici-video-icerikleri-olusturma-interaktif-online-egitim/

Burçak Yıldırım

4. Kriz Dönemlerinde Girişimci Gibi Düşünme
Eğitmen: Burçak Yıldırım Orhan

11 Haziran Perşembe, 19:30- 21:30

Programda öğrenilen diğer içeriklerin uygulamaya geçirilmesinde yol gösterici olacak. Hedef kitleyi doğru tanıyarak  etkili iletişim kurmanın yollarını öğreneceğiz, komünite  oluşturmak için yapılabilecekleri konuşacağız,  doğru pazarlama stratejileri geliştirmek için dikkat etmemiz gerekenlere değineceğiz.

Daha fazla bilgi: https://tezgahcilar.com/egitim/kriz-doneminde-girisimci-gibi-dusunmek-interaktif-online-egitim/

Kimler Katılabilir:

Program;

– 18- 45 yaş arası,
– sivil toplum, medya, siyaset ve ya akademi alanlarından
– özgür ve refah bir topluma katkıda bulunmak için liderlik vizyonu olan, bu amaç doğrultusunda çalışmalarına yaratıcılık, etkinlik ve yenilik katmak isteyen herkese açıktır.

* Program kontenjanı sınırlıdır, adaylardan tüm eğitimlere ses ve görüntü ile katılım beklenmektedir. Program sonunda yeterli katılımı sağlamış ve eğitmenlerce başarılı bulunmuş kişilere sertifika verilecektir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler