AB Sivil Düşün Programı Bizi Bağlayan Şeyler Özel Desteği’ne 11 Haziran’a Kadar Başvurabilirsiniz!

AB Sivil Düşün Programı Bizi Bağlayan Şeyler Özel Desteği'ne 11 Haziran'a Kadar Başvurabilirsiniz!

AB Sivil Düşün Programı’nın dördüncü dönemi, 1 Mart 2020 itibarıyla başladı ve Ağustos 2022’ye kadar devam edecek. Yeni dönemde ortaya konulacak çalışmaların sivil toplum ve aktif vatandaşların ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermesi; Türkiye’de geniş bir yelpazede yürütülen hak temelli çalışmaları en etkin şekilde kapsaması; bu çalışmalarla elde edilen sonuçların etkisinin güçlendirilmesi ve toplumun tüm kesimlerine erişimin sağlanması hedefleniyor.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programının dördüncü dönemi kapsamında açıklayacağı düzenli destek paketlerinin hazırlığı sürüyor. Sivil Düşün, bu paketten ayrı olarak, salgın koşullarına özel bir çağrı ile bu dönemdeki hak odaklı çalışmalara destek sunmayı istiyor.

Karantina günlerinde kimi hak ve özgürlüklerin daha kırılgan hale gelmesi ve birçoğunun mecburen kısıtlanması, dünyanın yeni toplumsal yapısını nasıl belirleyecek?

Bu sorunun, hepimizin sözü ve katkısıyla cevaplanması şart. Yeni dünyanın inşası için zaman, sabır ve gayret gerekecek. Ve elbette desteğe, sosyal mesafeyi aşmadan birbirimizin yanında durmaya, birbirimize güç vermeye ihtiyacımız olacak.

Sivil toplumun, hak ve özgürlükler bakımından savunmasız durumda olanları güçlendirmek, topluma bu alanlardaki sorumluluklarını hatırlatmak bakımından taşıdığı vazgeçilmez rolün farkındayız. İçinden geçtiğimiz zor günlerde daha da belirginleşen bu rolü üstlenirlerken, sivil toplum örgütlerinin yanında olmayı, biz de kendi sorumluluğumuz sayıyoruz. Sivil Düşün olarak, bizi bağlayan şeylere kuvvet verebilmek adına, salgın günlerine özel bir destek paketi açıklayarak dayanışmayı büyütmek istiyoruz.

Destek talepleri, 11 Mayıs 2020 saat 09:00 ile 11 Haziran 2020 saat 18:00 arasında yalnızca Sivil Düşün Bilgi Sistemi üzerinden online olarak yapılabilir.

Daha Fazla Bilgi Almak ve Destek Talebinde Bulunmak İçin Tıklayın!

Destek talepleri, Sivil Düşün’e ulaşma sırasına göre değerlendirilir. 

Kimler başvurabilir?

Yaşlılar, engelliler, çocuklar, sağlık çalışanları başta olmak üzere çalışanlar, kadınlar ve sokak hayvanları gibi COVID-19 krizinden olumsuz etkilenerek hakları savunmasız hale gelen grupları korumak adına çalışma yürüten,

  • Dernek, vakıf, sivil inisiyatif, ağ veya platformlar
  • Üniversitelerin hak odaklı çalışma yürüten sivil toplum birim veya merkezleri
  • Federasyon, konfederasyon, kar amacı gütmeyen koo-peratif ve kar amacı gütmeyen işletmeler
  • Sendika, meslek örgütleri, barolar, kent konseyleri
  • Aktivistler destek talebinde bulunabilirler.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Destek talebimi ne zamana kadar ve nasıl iletebilirim?

Destek, 11 Mayıs 2020 saat 09:00 ile 11 Haziran 2020 saat 18:00 arasında açık olacak. Destek talepleri, 11 Mayıs 2020 saat 09:00 ile 11 Haziran 2020 saat 18:00 arasında yalnızca Sivil Düşün Bilgi Sistemi üzerinden online olarak yapılabilecek.

Daha Fazla Bilgi Almak ve Destek Talebinde Bulunmak İçin Tıklayın!

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler