Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir Müzik Festivali Festtogether, Bu Kez 9 Mayıs’ta Evlere Konuk Olacak

Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir Müzik Festivali Festtogether, Bu Kez 9 Mayıs’ta Evlere Konuk Olacak

Geçen yıl Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali olarak “Eğlen İz Bırakma” temasıyla adından sıkça söz ettiren Festtogether; dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, 9 Mayıs Cumartesi günü “Festtogether Evde” temasıyla evlerimize konuk oluyor. 

Festival ekibi bu yıl festivali dijitale taşıyarak ve elde edilecek geliri İhtiyaç Haritası platformunda Covid-19 süresince ortaya çıkan ihtiyaçları karşılayarak Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştiriyor.  

Gün boyu sürecek festival kapsamında; UNDP ve Mert Fırat ile İklimce Sohbetler, TİDER ile pandemide inovatif çözümler, Google ve Özgür Bolat’la Dijital Ebeveynlik, Sivil Toplum Kuruluşlarının Dayanışma Hikayesi, Nike Training Club ile #EvdeHareket gibi panel ve etkinliklerin yanı sıra 50’den fazla sanatçının katılımıyla da konserler verilecek. 

Festivalseverler programı, 9 Mayıs Cumartesi günü Youtube NetD ve Youtube Türkiye hesaplarından takip edebilecek. 

Festivalde toplanacak bağışlar, birçok sivil toplum kuruluşunun işbirliğinin de olduğu İhtiyaç Haritası aracılığı ile, başta sağlık sektörü çalışanları ve hastane ihtiyaçları olmak üzere, uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar ihtiyacı olan öğrencilere, sahne sanatları emekçilerine, müzik sektöründe teknik alanda çalışan emekçilere ve daha birçok ihtiyaca destek sağlanmış olacak. 

www.festtogether.com

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler