Pozitif Yaşam Derneği Ankara Destek Merkezi Açıldı!

Pozitif Yaşam Derneği Ankara Destek Merkezi Açıldı!

2005 yılından bugüne HIV ile yaşayan bireylere, yakınlarına ve risk gruplarına konu ile ilgili doğru ve güncel bilgi vermek, ihtiyaçlarına yönelik desteğe kolayca ulaşmalarını sağlamak ve hakları konusunda bilgilendirmek için faaliyet yürüten Pozitif Yaşam Derneği şimdi Ankara’da. “HIV ile Yaşayan Bireylere Verilen Destek Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması” Projesi kapsamında kurulan Ankara Destek Merkezi’nde vaka takibi, akran danışmanlığı, psiko-sosyal destek, hukuki danışmanlık hizmetleri ücretsiz olarak veriliyor. 

Ankara Destek Merkezi’nde HIV ile yaşayan bireyler için yüz yüze danışmanlık hizmetinin yanı sıra, HIV’in olası bulaş ve korunma yollarıyla ilgili bilgi almak isteyen kişilerin ulaşabileceği bir danışma hattı bulunuyor. Hafta içi her gün 10:00-18:00 saatleri arasında 0 (312) 468 17 04 numaralı danışma hattı ile test öncesi ve sonrası danışmanlık alınabiliyor. Destek merkezinde koruma sorumlusu, psikolog, hukuki danışman ve idari personel çalışıyor.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

“Toplum Merkezlerinin ve Yerel İnisiyatiflerin Desteklenmesi Yoluyla Türkiye’deki Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar İçin Sosyal Hizmetlerin Geliştirilmesi” Projesi Avrupa Birliği’nin Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları(ECHO) ve Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı(BMZ) tarafından ortak finanse edilmekte ve Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit(GIZ) GmbH tarafından yürütülmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler