Başak Kültür Ve Sanat Vakfı Sosyal Farkındalık Bursiyerlerini Arıyor!

Başak Kültür Ve Sanat Vakfı Sosyal Farkındalık Bursiyerlerini Arıyor!

Başak Kültür ve Sanat Vakfı, “Küçük Hibe Desteği ile Çocukların Sivil Topluma Katılımı Çocuklar için Mikro-Fon Programı” ve Sivil Toplum İçin Destek Vakfı’nın yürüttüğü Çocuk Fonu desteği ile yürütülen Sanat Aracılığıyla Çocuk Hakları Atölyeleri ile çocuk ve gençler için; sosyal, ekonomik ve kültürel haklarını koşulsuzca gerçekleştirebilecekleri, kendilerini özgür bir şekilde ifade edebilecekleri alanlar yaratmayı ve bu alanları yaygınlaştırmayı hedefliyor.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Bu hedef doğrultusunda çocuk ve gençlerin, evrensel insan hakları değerlerini önemseyen ve geliştiren bireyler olabilmeleri için, Vakıf tarafından yoğun iç göç alan mahallelerde kültürel ve sanatsal temelli atölyeler yürütülüyor.

Projenin bir diğer amacıysa sosyal dönüşümün önemli aktörlerinden olan gençlerin Çocuk Haklarına inanan yetişkinler olarak yetişmelerine destek vermek vermektir. Bu amaçla her üç ayda bir Sosyal Farkındalık Bursu Başak Kültür ve Sanat Vakfı tarafından verilmektedir. Vakıf merkezi olan Kayışdağı’nda yürütülen yaratıcı drama ve görsel sanatlar faaliyetlerine destek vermek isteyen üniversite öğrencileri Vakıf ile ileşime geçebilir. 

Burs programı hakkında detaylı bilgi için : [email protected] 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler