Bursa Girişim Hareketi ile Global Girişim Dünyası’na Açılıyor!

Girişim Hareketi i

Girişim Hareketi 15.şehir olarak Bursa’da çalışmalarını başlatarak girişimciliği yaygınlaştırma odağında genişlemesini sürdürüyor.Girişimciler ile yatırımcıları bir araya getirmek üzere başlattığını çalışmaları Girişim Hareketi bugün Bursa ile birlikte Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Denizli, Gaziantep, Girne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Lefkoşa, Nevşehir ve Osmaniye şehirlerinde gerçekleştiriyor.

Bursa’nın da çalışmalara katılması ile birlikte Anadolu’da yaygınlaşma ve girişimcilik alanında farkındalık oluşturma hedefleri odağında ilerlediklerini ifade eden Ülke Direktörü İsmail Haznedar, 2020 yılına 20 şehirde olmak hedefinde ilerlerken aynı zamanda sonuç odaklı girişimcilik projelerini de artıracakları bir dönem için çalıştıklarını aktardı.

Konu ile ilgili olarak Bursa’da çalışmaların liderliğini üstlenen Şenay Gültan görevi ile ilgili, “Bursa’yı Girişim Hareketi ile tanıştırıyor olmak heyecan verici. Ülkemizin sanayi bakımından önemli şehirlerinden olan Bursa’da, konularında uzman değerli konuşmacılar ve yatırımcılar ile girişimcilerin buluşmasını sağlamanın gelecek için önemli bir imza olacağı görüşündeyim.” açıklamasını yaptı.

Girişim Hareketi, deneyim sahibi kişiler ile girişimci adaylarını buluşturmayı ve yeni girişimlerin sayısını artırarak başarılı projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor. Program içerisinde Girişim Buluşması, Atölye Çalışması ve Seminerler yapılıyor. Dönem içerisinde şehrin en iyi girişimleri seçiliyor ve potansiyel yatırımcılar ile buluşturuluyor. Girişimciler, destekçiler, eğitmenler, mentorler, yatırımcılar, kurumlar bir araya gelerek projeleri değerlendiriyor ve gelişimlerine katkı sağlıyor.

Şenay Gültan Hakkında

1976 Balıkesir doğumlu. 20 yıldır Bursa’da yaşıyor. Uzun yıllar özel sektör çalışma hayatı sonrasında bir girişimcilik örneği olarak SiberianWellness Bursa Mağazası ve Network sistemi ile aktif çalışma hayatına devam ediyor. Aynı zamanda, Yaşam Koçluğu ve NLP Danışmanlığı da yapmakta.

Girişim Hareketi Hakkında

Girişim Hareketi, yeni girişimleri başlatma yolunda girişimci adaylarını güçlendirmeye yönelik aksiyon odaklı destekçiler, yatırımcılar ve paydaşlardan oluşan bir ağdır. Girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak ve girişim fikirlerinin şirketleşerek büyümesini kolaylaştıracak iş birliği ortamları geliştirmek üzere çalışmalar yürütüyor.2020’de, 20 ülkede 200 şehirde 20.000 üye ile çalışmalarını yürüten bölgenin en yaygın girişim ağı olmayı hedefliyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler