Yeşilay’dan 2019 Mali Destek Programı İçin “Bağımsız Değerlendirici” Çağrısı

Yeşilay’dan 2019 Mali Destek Programı İçin “Bağımsız Değerlendirici” Çağrısı

Bağımlılıkla mücadelesini bütüncül yaklaşım ve rol model uygulamaları ile gerçekleştiren Yeşilay, “Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı” kapsamında projelerin mali ve teknik açıdan uygunluklarının değerlendirmelerini yapmak üzere “Bağımsız Değerlendirici” görevlendiriyor.

 • En az lisans düzeyinde mezun olmak,
 • Proje yönetimi alanında en az beş yıllık deneyime sahip olmak,
 • Sivil toplum ile ilgili çalışmalar yapmış olmak,
 • Proje döngüsü yönetimi ile ilgili en az bir eğitim almış olmak,
 • Mali destek programlarında bağımsız değerlendirici olarak en az bir kez görev almış olmak,
 • Tercihen bağımlılık alanında çalışma yapmış/yapıyor olmak,
 • Tercihen mali destek programları uygulaması ve yönetimi alanlarında bilgi ve deneyim sahibi olmak,

Başvuruyla İlgili Diğer Hususlar:

 • Bağımsız Değerlendiricilerin kimliğine ve bunların değerlendirdikleri projelere ilişkin bilgiler gizli tutulacaktır. Bu kişilerin görevlendirmeleri ve proje değerlendirmeleri ile ilgili gizlilik kurallarına uyulacak ve buna uymayanlar hakkında gerekli hukuki, cezai ve disiplin işlemleri yapılacaktır.
 • Değerlendirme sürecinde görev alanlar, değerlendirme sırasında proje içeriği ile ilgili elde ettikleri bilgileri ifşa edemezler. Bu çerçevede görevlendirilecek Bağımsız Değerlendiriciler, değerlendirme öncesinde bir “Tarafsızlık ve Gizlilik Beyanı” imzalayacaklardır.
 • Proje danışmalık şirketlerinin çalışanları veya başvuru yapan kuruluşlara herhangi bir şekilde proje hazırlayan kişilerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 • Bağımsız Değerlendiricileri bağımsızlığı zedeleyecek değerlendirmeler yapamazlar.
 • Bağımsız Değerlendiriciler kendilerinin veya birinci derece yakınlarının üyesi oldukları kurumların projelerini değerlendiremezler.
 • Başvuru yapan kişiler, 2019 yılında proje teklif çağrısı usulüyle ilan edilen herhangi bir program kapsamında Yeşilay’ı teslim edilen bir projenin hazırlık aşamasında görev almış veya uygulama aşamasında görev alacak olmaları durumunda değerlendirici olarak görev alamazlar.

Başvuru Nereye ve Nasıl Yapılacaktır?

 • Bağımsız değerlendirici adayları başvurularını, 01.07.2019-15.07.2019 tarihleri arasında Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin [email protected] adresine mail yoluyla yapacaklardır.
 • Son başvuru tarih ve saati 15.07.2019 saat 17.30’dur. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru sırasında başvuru sahiplerinden yalnızca güncel özgeçmişlerini göndermeleri beklenmektedir. Ancak başvuruların değerlendirme sürecinde, adayların özgeçmişlerinde belirttikleri hususlara dair belgeleri ibraz etmeleri istenebilecektir.

Başvurunun uygun bulunması durumunda;

Bağımsız Değerlendirici adaylarından, ekte yer alan standart formun doldurulmasına ek olarak Yeşilay tarafından görevlendirmeleri halinde, aşağıda belirtilen dokümanları hazırlayıp, değerlendirme sürecine başlamadan önce Yeşilay’a teslim etmeleri istenecektir:

 • 1.Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • 2.Diploma fotokopisi (var ise lisansüstü eğitim diplomaları ve belgeleri de ilaveten sunulmalıdır.)
 • 3.İlgili konularda tecrübeleri ve süresini gösteren referans mektubu, çalışma belgesi vb. belgeler
 • 4.Çalışma süresini gösteren SGK hizmet dökümü
 • 5.Tercih sebebi olabilecek alanlarda görevlendirme, iş tecrübesi, eğitim ve kurslara ilişkin belgeler
 • 6.Fotoğraflı Özgeçmiş (standart formda hazırlanmış)

Bağımsız Değerlendiricilerin Seçimi

Bağımsız Değerlendiricilerin konuyla ilgili uzmanlık ve tecrübeleri, sunacakları detaylı özgeçmişlerinin incelenmesi ve gerekli görüldüğünde yüz yüze görüşme, telefon veya video konferans gibi mülakat yöntemleri yoluyla tespit ve tayin edilir.

Teklif çağrısı döneminde proje başvurularını değerlendirme üzere seçilecek Bağımsız Değerlendiricilere tebligat yalnızca e-posta ve telefon yoluyla yapılacak olup; ayrıca resmi bir yazışma yapılmayacaktır. (Bağımsız değerlendirici adayları geçerli bir telefon numarası ve e-posta adresi sunmakla sorumludur. Seçilen bağımsız değerlendiricilerle, e-posta ve/veya telefonla iletişime geçilememesi durumunda, bu bağımsız değerlendiriciler değerlendirme sürecinde yer alma haklarını kaybederler.)

Telefon ve/veya e-posta yoluyla iletişime geçilen Bağımsız Değerlendiricilerden, ilgili tarihlerde görev alabilecek olanlardan “Uygunluk Beyanı” nı imzalayıp taranmış halini Yeşilay Program Yönetimi Birimi’ne ulaştırmaları istenecektir.

Yeşilay, bağımsız değerlendiricileri başvurusu kabul edildiği halde belirtilen mali destek programında görevlendirmeme hakkını saklı tutar.

Kamu görevlileri bu çağrı kapsamında bağımsız değerlendirici olarak görevlendirilmeyecektir.

Bağımsız Değerlendiricilerin Görevlendirileceği Yer ve Zaman

Yeşilay tarafından yapılan değerlendirme ve seçim sonucunda bağımsız değerlendirici olarak hizmet vermesi uygun görülen kişilere, gerçekleştirecekleri değerlendirmelere ilişkin takvim e-posta yolu ile bildirilecektir.

Bağımsız değerlendiriciler Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezinde, 08.30 -17.30 saatleri arasında; gerekli olması halinde hafta sonu 09.00 – 17.00 saatleri arasında çalışacaklardır.

Bağımsız Değerlendiricilere Yapılacak Ödemeler

Görevlendirilecek bağımsız değerlendiricilere, değerlendirme yaptıkları proje başına net 120 TL ödeme yapılacak olup; her bir bağımsız değerlendirici günde maksimum 5 proje değerlendirebilecektir.

Değerlendiricilere öğle yemeği verilecek; çay ve kahve ikramı yapılacaktır. Konaklama ve yol giderleri karşılanmayacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler