Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri -15

Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlenen Adalet Arayışı Seminerleri yeni konu ve konuklarla devam ediyor!

10 Nisan Çarşamba günü saat 18:30’da, Plaza Eylem Platformu’ndan Mert Tokur “Mobbing ve Çalışma Acısı” başlıklı konuşmasıyla bizimle olacak.

Adres: DEPO / Tütün Deposu
Lüleci Hendek Caddesi No.12, Tophane 34425 İstanbul

Mobbing ve Çalışma Acısı

Mobbing bugün işyerlerinde ciddi bir sorun olarak kabul edilse de sözlüğümüze girmesi çok yeni. Mobbing hakkındaki yasal düzenlemelerse sadece yeni olmakla kalmıyor, henüz yeterince olgunlaşmış bile değiller. Artık işyerinde, çalışma koşulları ile birlikte düşünülecek bir mobbing olgusunu reddetmenin imkanı yok. Ancak neyin ne zaman mobbing sayılacağı, işletmenin sorumluluğunun ne derece olacağı, mobbingin nasıl kontrol altına alınacağı üzerinde tartışmalar sürüyor. Mobbingi ortaya çıkaran koşulları bireylere mal edip karşısında alınacak önlemleri de bireylere bırakan anlayış ise çareyi işyeri düzenlemelerinden uzaklaştırıyor; “profesyonel hayatta olur böyle şeyler” geçiştirmesi “kriz ve stres yönetimi seminerleri”ne dönüşüp piyasa içi çözümlerle sorunu sürdürülebilir, birlikte yaşanabilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Mobbingin kapsam ve etkilerini birlikte konuşmaya, yaşadığımız veya tanık olduğumuz/olabileceğimiz vakaları anlamaya ve nasıl karşı koyabileceğimizi düşünmeye davet ediyoruz.

Mert Tokur kimdir?

1983 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Sivil toplum kurumları, yayıncılık gibi farklı sektörlerde çalıştı. 2010’dan bu yana, bazen bir çalışan bazen bir işsiz olarak Plaza Eylem Platformu’nun içinde.

Adalet Arayışı Seminerleri Nedir?

Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında, Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, hakikat ve adalet arayışı konularında araştırmacı, sanatçı ve aktivistlerin deneyimlerinin paylaşıldığı seminerleri kapsıyor.

Çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.karakutu.org.tr

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler