Eğitim

dokuz8HABER #Seçim2019 odaklı Temel Eğitim Programı 1-3 Mart’ta Ankara’da düzenlenecek.

0
dokuz8HABER #Seçim2019 odaklı Temel Eğitim Programı 1-3 Mart'ta Ankara'da düzenlenecek.
dokuz8HABER #Seçim2019 odaklı Temel Eğitim Programı 1-3 Mart'ta Ankara'da düzenlenecek.
dokuz8HABER, Türkiye’de yeni medya temelli olarak yurttaş haberciliğini ve habere ulaşmanın alternatif kaynaklarını geliştirme misyonuna uygun olarak sistematik eğitimler yoluyla kapasite geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede düzenlenecek olan 43’üncü ‘Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Eğitim Programı’ 1-3 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da hayata geçirilecektir. Bu eğitim programı  #Seçim2019 Yurttaş Haber Takip Ağı çalışmalarının ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Eğitime Türkiye çapında başvuru mümkün.
Eğitimde, dokuz8HABER’in kurulduğu 30 Mart 2014’ten bugüne yaşanan tüm seçimlerde başarıyla hayata geçirdiği seçim haber takip ağlarının en kapsamlısı olması öngörülen #Seçim2019 Yurttaş Haber Takip Ağı’nın ihtiyaçlarına odaklanılacaktır. 
Seçim haber takip ve sandık güvenliği çalışmaları yürüten platformların ve partilerin bu alanda aktif görevli üyelerinin, gazetecilerin, yurttaş habercilerinin, sivil toplum kuruluşlarının aktif üyelerinin başvurusu öncelikli olarak değerlendirilecektir. Eğitim programına başvuranlar #Seçim2019 Yurttaş Haber Takip Ağı çalışmalarına gönüllü katılımlarını taahhüt etmiş sayılacaktır. Eğitime tam gün katılım zorunludur.
Eğitime katılmak isteyenlerin 25 Şubat Pazartesi gece yarısına kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Eğitime başvuran herkes çağrı merkezimiz tarafından aranacak ve kabul edilenlere en geç 28 Şubat Perşembe günü bilgi verilecektir. Eğitime kabul edilenlerin konaklama, yemek ve yol masrafları dokuz8HABER tarafından karşılanacaktır.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Eğitim