Alan(A)çık 1: Fotoğraf – Denef Huvaj // kargART atölye

Alan(A)çık 1: Fotoğraf - Denef Huvaj // kargART atölye
Alan(A)çık 1: Fotoğraf – Denef Huvaj // kargART atölye

Sivil Alan Araştırmaları Derneği Şiddetsizlik Merkezi ile birlikte gerçekleştireceği Alan(A)çık atölye dizisinde toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanı siz katılımcılarımızın da gerçek anlamda katılımıyla açmayı umuyor.

Her ay kargART’ta düzenlenecek atölyelerin ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlendi. Bize düşen hep beraber bu alan darlığından duyduğumuz rahatsızlığı sanatla dile getirmek ve toplandığımız, kendimizi ifade ettiğimiz, bir araya geldiğimiz alanın sınırlarını genişletmek.

Yaşadığımız bölgelerde, şehirlerde, sokaklarda, işlerimizde, evlerimizde bizleri neler rahatsız ediyor?

Atölye serisinin ilk aracı fotoğraf, ilk konuğu ise Denef Huvaj.

Fotoğraf atölyemizde sizlerden sizi rahatsız eden, içinizde tedirginlik yaratan, güvenlik hissinizi deforme eden alan, obje veya tavır barındıran fotoğraflar çekmenizi ve bizlere yollamanızı isteyeceğiz. Her gün geçmek zorunda olduğunuz karanlık bir üst geçit, giydiğinizde rahatsız edileceğinizi düşündüğünüz bir kıyafet, bir vitrin, bir tabela…

Fotoğraf sizin nesnelerle olan iletişiminizi, uzaklığınızı ölçer. Bir konunun neresinde durduğunuza rehberlik eder. Sizlerden gelen fotoğraflar aracılığıyla hep birlikte atölyemizde hem fotoğrafı hem mesafelerimizi, tereddütlerimizi, baskı altında hissettiren faktörleri detayları ile konuşacağız.

Fotoğraflarınızı [email protected] adresine atölye öncesinde gönderebilirsiniz.

Alan(A)çık 19 Şubat saat 19:00’da kargART’ta

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler