2019 Şeffaflık Medya Okulu Başvuru Süreci Başladı!

2019 Şeffaflık Medya Okulu Başvuru Süreci Başladı!
2019 Şeffaflık Medya Okulu Başvuru Süreci Başladı!

3-9 Şubat tarihleri arasında, Karaköy Minerva Palas binasında gerçekleşecek eğitime başvurmak için, [email protected] adresine, “2019 Şeffaflık Medya Okulu” konu başlıklı, kendinizi tanıtan ve programa başvuru amacınızı açıklayan kısa bir metin gönderebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilk olan, üniversite öğrencilerine yönelik 2018 Şeffaflık Yaz Okulu’nu düzenledik. Şeffaflık, hesap verebilirlik, katılımcı ve kapsayıcı yönetim gibi konularda giriş derslerinden oluşan 7 günlük bir eğitim programını, İsveç Başkonsolosluğu’nun desteğiyle Sabancı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

Program, iki hafta gibi kısa bir süre içinde 780 başvuru aldı. Hem medyanın genel durumu hem de başvurulardaki iletişim fakültesi öğrencilerinin sayısı nedeniyle 2019’da, yaz okuluna ek olarak, sadece İletişim Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile 30 yaş altı genç medya çalışanlarına yönelik bir Şeffaflık Okulu tasarladık. Hedef, gençlerin; şeffaflık, hesap verebilirlik, katılımcılık, açık yönetim ve yolsuzlukla mücadele gibi konularda farkındalığını ve teknik yeterliliğini artırmak olacak.

Ne zaman?

Program 3-9 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Nerede?

2019 Şeffaflık Medya Okulu, Karaköy’de Minerva Palas binasında gerçekleşecektir.

Kimler başvurabilir?

Programımız, İletişim Fakültesi lisans ya da yüksek lisans öğrencilerine ve medya alanında çalışan 30 yaşından genç kişilere açıktır.

Nasıl başvurulur?

Email adresimize ([email protected]) kendinizi tanıtan ve programa başvuru amacınızı açıklayan kısa bir metin göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz. Email konusu “2019 Şeffaflık Medya Okulu” olmalı.

Son başvuru tarihi

Son başvuru tarihi  28 Ocak 2019.

Program ücretli mi?

Programa katılım için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Kontenjan

Programımız kontenjanla sınırlıdır.

Sonuçların Açıklanması

Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanan kişiler listesi 30 Ocak 2019 günü mesai bitiminde www.seffaflik.org internet sayfamızda yayınlanacaktır.

Katılım Belgesi

Programa eksiksiz katılan öğrencilere Şeffaflık Medya Okulu katılım belgesi verilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler