“Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyoekonomik Uyum Projesi” Başladı

“Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyoekonomik Uyum Projesi” Başladı
“Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyoekonomik Uyum Projesi” Başladı

GFA Consulting Group ve ANKON Danışmanlık konsorsiyumu tarafından yürütülen ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün faydalanıcısı olduğu Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyoekonomik Uyum Teknik Destek Projesi kapsamında; 100.000’in üzerinde Suriyeliye ev sahipliği yapan İstanbul, Bursa, Mersin, Adana, Hatay, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa illerinden seçilecek mesleki ve teknik eğitim veren okulların alt yapı ve laboratuvarlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

AB’nin Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında KfW tarafından fonlanan 30 ay sürecek Proje kapsamında, geçici koruma altındaki 10.000 Suriyeli öğrenci ile  imkanı kısıtlı Türk öğrencilere de ulaşım, eğitim materyali, iş kıyafeti ve öğle yemeği desteği verilirken, mesleki ve teknik eğitimin farkındalığı da artırılacak.

Proje Yürütme Kurulu Toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, 2023 Eğitim Vizyonu’nda mesleki ve Teknik eğitimin kalitesinin artırılmasının ve güçlendirilmesinin önemli bir yer tuttuğunu belirtti.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler