Mentorluk Eğitimi Katılımcılarını Arıyor!

Mentorluk Eğitimi Katılımcılarını Arıyor!
Mentorluk Eğitimi Katılımcılarını Arıyor!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi (STÇM) sivil toplum örgütlerini (STÖ) çeşitli araçlarla destekleyerek sivil toplumun gelişmesi için faaliyetlerini yürütmektedir. STÇM ile ilgili ayrıntılı bilgiye internet sitesinden ve faaliyet raporundan ulaşabilirsiniz.

Sivil toplum örgütlerinin yenilikçi yaklaşımlarla kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulan mentorluk programı kapsamında 2014’den beri 60 adet mentor 88 STÖ’ye destek sunmuştur. Halen Sosyal Kuluçka Merkezi ve Sivil Toplum Değişim Programı kapsamında yararlanılan mentorlar, yerel ve uluslararası alanda çeşitli görevler üstlenerek çalışmalarına devam etmektedir.

STÇM mevcut programlarında STÖ’lere destek vermek üzere yeni mentorlar aramaktadır. Uygulanacak “Mentorluk Eğitimi” ile mentor havuzunun genişletilmesi, yeni mentorların ekibe dahil edilmesi hedeflenmektedir.

Mentorluk, mentorluk yaklaşımı, geçmiş deneyimler ve sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesi için kullanılabilecek araçlar gibi çeşitli konulara yer verilecek olan “Mentorluk Eğitimi” 1 – 4 Kasım 2018 tarihlerinde tam zamanlı ve konaklamalı olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek, ulaşım ve konaklama masrafları karşılanacaktır.

Başvuru sahiplerinin:

  • Bir STÖ’de en az 5 sene aktivist, gönüllü, yönetici, çalışan, vb. rollerde görev almış olması,
  • Ayda bir STÖ’nün desteklenmesi amacıyla 8 – 10 saatini ayırabilecek olması,
  • Yaklaşımıyla ve tecrübesiyle sivil toplumun gelişmesini destekleyebilecek niteliklere sahip olması gerekmektedir.

Başvurular değerlendirilirken başvuru sahiplerinin sivil toplum alanındaki bilgi ve becerisiyle motivasyonu göz önünde bulundurulacak, coğrafi ve toplumsal cinsiyet dağılımı da gözetilecektir.

İlgilenen adayların 19 Ekim 2018 tarihine kadar aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru süreci ve programla ilgili soru ve görüşleriniz için [email protected]adresine yazabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler