STK’lar İçin Burs Mülakatlarının Püf Noktaları Bu Rehberde Toplandı

STK'lar İçin Burs Mülakatlarının Püf Noktaları Bu Rehberde Toplandı
STK’lar İçin Burs Mülakatlarının Püf Noktaları Bu Rehberde Toplandı

Burs uygulamasına sahip STK’ların burs duyurularını tek tek yapmaya başladığı ve bursiyer mülakatlarına hazırlandığı bugünlerde, Kurumsal Yönetim Akademisi burs mülakat sürecine katkıda bulunmak için bir rehber hazırladı.

Sivil toplum alanındaki güncel meselelerin ele alındığı ve meselelere çözümler üretildiği STK’larda Güncel Konular serisinin üçüncü eseri “Burs Mülakatı Rehberi” yayınlandı.

Burs Mülakatı Rehberi ile Mülakat sürecinde bursun amacına uygun şekilde dağıtılması, doğru bursiyerlerin doğru yöntem ve yaklaşımlarla seçilmesi için mülakatçı olarak görev alacak kişilerin mülakat süreci hakkında bilgi, beceri ve farkındalığının artmasına katkı sunmak hedeflenmektedir.  Rehberde etkin bir mülakat için mülakat öncesi, sırası ve sonrası yapılması gereken hazırlıklar; mülakat sırasında kullanılacak üslup, sorulması ya da sorulmaması gereken sorular, beden dilinin tavrı; mülakat değerlendirme sürecinde yapılması gerekenler ve örnek mülakat sorularına yer verildi.

Bu yayın daha önce bu seride yayınlanan “STK’larda burs uygulamaları ve iyileş me önerileri” çalışmasının devamı niteliğindedir. Bu rehber ile STK’ların bugünlerde önemli bir gündemi olan burs mülakatlarının daha etkin ve daha verimli hale gelmesine katkı sağlama hedeflenmektedir.

STK'larda Güncel Konular 3 | Burs Mülakatı Rehberi

Kurumsal Yönetim Akademisi Hakkında

Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA), sivil toplum alanında kâr amacı gütmeden faaliyet gösteren kuruluşların “kurumsal kapasitelerini” ve bu kuruluşlarda “gönüllü ve profesyonel çalışanların yetkinliklerini artırmak” amacıyla 2017 yılında İLKE Derneği bünyesinde kuruldu.

KYA gönüllü kuruluşlar alanında var olan sorunlar, yeni gelişmeler ve geleceğe hazırlık kapsamında veriye dayalı bulgular ve tespitler ortaya koymak, farkındalık oluşturmak ve çözüm önermek amacıyla bir dizi etkinlik, araştırma ve yayın faaliyeti gerçekleştirmektedir.

KYA sivil alandaki çalışmaların gönüllülük ruhunu ve motivasyonunu kaybetmeden daha organize, verimli ve sürekli olmasına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler