Gönüllü, Kuruluş ve Proje Veri Tabanı vopool.net

vopool.Net, Gençlik Çalışmaları Derneği bir girişimi olup, tamamen gönüllülük esası ile yürütülen ücretsiz bir sosyal medya aracıdır.

Vopool ismi; Gönüllü (Volunteer), Kuruluş (Organisation) ve Proje (Project) Veri tabanı (pool) isminin kısaltılmış halidir. Kısaca gönüllüler ve sivil alanda çalışa yapan kuruluşları bir araya getirmek üzere tasarlanmış bir web aracıdır. Web sitesi üzerinden gönüllü, kuruluş ya da sivil alanda çalışma yapan bir eğitmen olarak kayıt olmak mümkündür.

Gönüllüler için Vopool

Vopool’a bir defa üye olarak gönüllü profili oluştu oluşturabilir, bu profilinize gönüllülük ile ilgili tüm bilgi ve becerilerinizi eklersiniz. Dilerseniz ek olarak CV, sunu vb. ek dosyaları da profilinize yükleyebilir, iletişim bilgilerinizi tüm detayları ile tanımlayabilirsiniz. Sonrasında bir kuruluşa ait projeye web site üzerinden online başvuru yapabilir, tekrar tekrar bilgilerinizi girmekten kurtulabilirsiniz. Ayrıca veri tabanında gizlilik ayarlarınızı düzenledikten sonra siz proje aramasanız bile isterseniz gönüllü arayan kuruluşlar tarafından bulunabilirsiniz. Bunların yanı sıra proje aramasanız bile istediğiniz ülke ve şehirdeki kuruluşlara ulaşabilir; sistem üzerinden kuruluşlar ile mesajlaşabilir, dilerseniz diğer iletişim adreslerini alıp kendiniz de bu kuruluşa ulaşabilirsiniz.

Kuruluşlar için Vopool

Kuruluş Sayfası

Kuruluş temsilcisi olarak Vopool’a üye olabilir, hemen sonrasında kuruluşuna bir profil tanımlayabilirsiniz. Bu sayfada kuruluşunuzla ilgili vermek istediğiniz tüm bilgileri bu sayfaya ekleyebilirsiniz. Bu sayfada logonuz, iletişim kişisi bilgileriniz, kuruluşun adresi ve diğer iletişim araçları, amacınız, faaliyetleriniz ve tüm projeleriniz listelenebilir.

Online Proje Başvurusu Kabul Etme

Bunun yanı sıra gönüllü ilanına çıkabilir ve projelerinize online başvuru kabul edebilirsiniz. Proje ilan sayfasında proje detayları kısmına şu bilgileri ekleyebilirsiniz; proje fotoğrafı, proje yeri, proje tarihleri, faaliyet detayları, finansal detaylar, gönüllü kriterleri ve başvuru şekli. Başvuru şekli olarak isterseniz web sitemizin başvuru aracını kullanabilir, isterseniz de kendi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Gönüllü Veri Tabanından Gönüllü Arama

Ayrıca hali hazırda devam eden projelerinize gönüllü arıyorsanız; doğrudan gönüllü veri tabanında arama yapabilirsiniz. Örneğin x şehrinde yaşayan, x yaş aralığında, x cinsiyetinde, x dil becerilerine sahip, x konularda tecrübesi olaran gibi seçenekler arasından veri tabanında süzme işlemi gerçekleştirebilir, hali hazırda kayıt olan gönüllülerin profillerini görüntüleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmek için de yine mesajlaşma sistemimizi kullanabilir, ya da gönüllünün kendi telefon ve e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitmen Arama

Eğitim kursu, seminer, konferans vb. etkinlikleriniz için yine Eğitmen arama sayfamızı kullanabilir; etkinliğinizde görevlendirmek üzere alanda çalışma yapan eğitmen, eğitmen yardımcısı ve kolaylaştırıcılara ulaşabilirsiniz.

Ortak Arama

Hepsinden öte, gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projeler için Ortak arama sayfasını kullanabilir, var olan ortaklık ilanlarına göz atabilir, kendi ilanlarınızı ekleyebilirsiniz. Bu sayfada da yine projelerinizle ilgili tüm detayları girebilir; kendinize en uygun ulusal ya da uluslararası ortaklara ulaşabilirsiniz.

Blog Aracı

Web sitesi sayesinde proje ve faaliyet çıktılarınızı gönüllüler ve diğer kurumlarla paylaşmak üzere blog aracına ekleyebilir ve istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Toplu SMS

Sistemde yer alan tüm gönüllülere ücretsiz SMS gönderebilir ve etkinlikleriniz, duyurularınız hakkında insanlarla iletişim halinde kalabilirsiniz.

Toplu E-Posta

Web sitesinin e-posta gönderme aracı ile istediğiniz gönüllü kitlesine toplu e-posta göndermek mümkün!

Eğitmenler İçin Vopool

Eğer ki sivil alanda eğitmenlik yapan bir profesyonel ya da gönüllü iseniz kendinize Eğitmen Profili oluşturabilir, bu profile eğitmenlik ile ilgili tüm kişisel bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden tecrübeli olduğunuz ve çalışma yaptığınız alanlar hakkında detaylı bilgi verebilir, web site aramalarında çıkabilirsiniz. Yine eğitmen profiliniz dahilinde kendi tasarımınız olan eğitim simülasyonları, eğitim notları, yazılarınızı ve bloglarınızı yayınlayabilirsiniz. Çalışma yaptığınız alanda bir eğitmen ihtiyacı olan kuruluşlar bu web sitesi üzerinden sizlere ulaşabilir! Sistem üzerinden mesaj atabilir, ya da iletişim bilgilerinizi alarak doğrudan sosyal medya, e-posta ya da telefonla size ulaşabilirler!

Vopool net sitesine hemen üye olmak ve sivil alanda görünürlülüğünüzü artırmak için hemen üye olun!

Burayı tıklayarak Vopool’a ulaşabilirsiniz. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler