Organ Bağışı Farkındalığı için Uluslararası Karikatür Yarışması

Organ Bağışı Farkındalığı için Uluslararası Karikatür Yarışması
Organ Bağışı Farkındalığı için Uluslararası Karikatür Yarışması

Organ bağışı konusuna küresel ölçekte dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV) ve Karikatürcüler Derneği işbirliğiyle uluslararası platformda dünyada ilk kez düzenlenen Karikatür Yarışmasını başlattı.

1. Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması’na hem Türkiye’den hem de dünyadan, karikatür ile ilgilenen amatör ve profesyonel katılımcılar orijinal karikatürleriyle başvurarak, organ bağışı yapmanın önemine dikkat çekiyorlar. 15 Mayıs’a kadar sürecek yarışmaya ilgi oldukça yoğun. Özbekistan, Endonezya, Rusya, Brezilya, Küba, Arjantin, Belçika, Hollanda, Makedonya, İran yarışmacıların katılım gösterdiği ülkelerden sadece birkaçı…

Yarışmaya gönderilen karikatürler, 16-20 Mayıs tarihleri arasında uluslararası jüri tarafından değerlendirilecek. Jüri, Karikatüristler Derneği Başkanı karikatürist Metin Peker (Türkiye), Alessandro Gatto (İtalya), Angel Boligan Corbo (Küba), Eray Özbek (Türkiye), Gürbüz D. Ekşioğlu (Türkiye), Jitet Koestana (Endonezya), Metin Üstündağ (Türkiye), Ba Bilig (Çin), Mikhail Zlatkovsky (Rusya), Valentin Druzhinin (Rusya) gibi dünyaca ünlü önemli karikatüristler, Gazeteci ve Yazar Deniz Zeyrek ve Belçika Büyükelçisi Michel Malherbe’den oluşuyor. Yarışma sonuçları 25 Mayıs’ta Türkiye Organ Nakli Vakfı’nın www.tonv.org.tr adresinden duyurulacak.

Ödül Töreni

Yarışmada birinci olan karikatür 5.000 Dolar, ikinci olan karikatür 3.000 Dolar, üçüncü olan karikatür 2.000 Dolar ve ayrıca 5 yarışmacı da 1.000 Dolar teşvik ile ödüllendirilecek. Ödüller, Türkiye Organ Nakli Vakfı’nın Uluslararası Organ Nakli Ağı Projesi (International Transplant Network – ITN) kapsamında 17 – 21 Ekim tarihleri arasında Antalya’da ilk kez düzenleyeceği 1. Uluslararası Organ Nakli Ağı Kongresi’nde sahiplerini bulacak. Seçilen eserler kongre süresince Sungate Rixos Hotel Antalya’da sergilenecek.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler