Parlak Fikirler Workinton’da 2. Kez Kuluçkaya Alınıyor

Parlak Fikirler Workinton’da 2. Kez Kuluçkaya Alınıyor
Parlak Fikirler Workinton’da 2. Kez Kuluçkaya Alınıyor

Girişimcilik hayallerinin gerçeğe dönüştüğü Workinton Kuluçka Merkezi’nde 2. dönem startup başvuruları başladı. 12 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında ‘workincubation.com’ adresinden gerçekleştirilecek başvuruların ardından seçilen projeler, Workinton’da ‘kuluçka’ya alınacak. ‘Workinton Kuluçka Merkezi’nde gelişen startup’lar, DemoDay’lerde melek yatırımcılarla buluşturulacak.

Ortak çalışma kültürünü Türkiye’ye getiren ve yaygınlaşmasını sağlayan Workinton, 14 şubede hizmet veren kuluçka merkezi Workincubation’ın kapılarını, teknoloji tabanlı startup’lar için bir kez daha açtı. Girişimcilerin ve girişimci adaylarının hayallerini gerçekleştirmesini isteyen Workinton, başvuruları Ön Kuluçka, Kuluçka ve Hızlandırma adlı 3 farklı program içinde değerlendirecek. 12 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında workincubation.com adresinden gerçekleştirilecek başvuruların ardından seçilen projeler, kuluçka merkezine alınacak.

Workincubation’un en önemli işlevlerinden birinin de startupları yatırımcılarla buluşturması olduğuna dikkat çeken Workinton CEO’su Pınar Massena, “Workinton bünyesinde kurduğumuz Kuluçka Merkezi’nde startup’ları geleceğe ve global rekabete hazırlıyoruz. Startup’ların ihtiyaç duyduğu, sektöründe uzman kişilere ulaşmalarını sağlayan bir yapı sunuyoruz” dedi.

‘Workinton Kuluçka Merkezi’nde gelişen parlak fikirler, DemoDay’lerde melek yatırımcılarla buluşacak’…

Workinton Kuluçka Merkezi’ne başvuruda bulunan girişimciler ve girişimci adaylarının iş fikirleri, jürinin kriterleri doğrultusunda ön değerlendirmeye alınacak. Ön değerlendirmede başarılı olan girişimler, ihtiyaçlara göre özel olarak oluşturulmuş jürilere sunumlarını yapacaklar. Kişilik deseni ve girişimcilik endeksiyle, jüri değerlendirmesini başarıyla geçen girişimlerin eksik yönleri keşfedilerek, özel tasarlanmış eğitim programlarıyla, projelerin ticarileşmelerine destek olunacak. Eğitimlerin ardından iş fikirlerini geliştiren girişimciler, kuluçka programında, kendilerine özel oluşturulacak 6’lı Mentor Takımları ile finale hazırlanacaklar. Süreçleri tamamlayan girişimciler, final günü DemoDay sahnesinde ulusal ve uluslararası yatırımcıların karşısına çıkarak sunumlarını gerçekleştirecekler. Workinton Kuluçka Merkezi’nde gelişen parlak fikirler, DemoDay’lerde melek yatırımcılarla buluşacak.Workinton’un sunduğu geniş iş bağlantıları fırsatı ile bireysel ve kurumsal yatırımcılara erişebilecekler. Parlak fikirlerine uygun fonlar ile buluşacaklar.

Workinton Kuluçka Merkezi’nin Sunduğu Avantajlar

Workinton Kuluçka Merkezi’nde geniş iş bağlantısı (Networking), mentorluk ve danışmanlık, çalışma alanı ve altyapı desteği, bulut teknolojisi desteği, devlet destekleri danışmanlığı ile eğitim, seminer ve atölye desteği veriliyor, avantajlar sunuluyor:

-6’lı Mentor Takımı: Her girişimci alanında uzman kişilerden oluşan 6’lı mentor takımı ile çalışıyor.

-Networking: Geniş yatırımcı ağıyla yakın iletişim ve sonuç odaklı görüşmeler

-Akademik danışmanlar: Teorik bilgiler aktarılıyor, destek ve teşvikler konusunda bilgi veriliyor.

-Sektör Uzmanlarıyla Buluşma: Girişimciler sektör uzmanları ile sık sık bir araya geliyor, özel saha bilgilerine ulaşıyor.

-Küresel Erişim: Girişimciler, Workinton’un San Diego, Berlin gibi iş ortaklığı yaptığı coworkingağları ile global yatırım ağlarına daha kolay erişiyor.

-Yaygın Kuluçka Merkezi: Türkiye’nin 3 büyük şehrindeki yaygın çalışma ağıyla, genç girişimciler, 13 Workinton ağını kullanıyor, işlerini daha hızlı yürütüyor.

-Dikey Çağrı: Girişimciler özel çözümlere ulaşabiliyor ve hızlı bir şekilde yatırım süreci içine giriyor.

Workinton, Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’deki şubelerinin yanı sıra ABD’de San Diego’da gerçekleştirdiği işbirliğiyle 14 farklı iş merkezinde, 12 bin 500 m2 alanda, 15 bin üye ile 2 binin üzerinde kurumsal firmaya coworking, Sanal Ofis, Hazır Ofis ve Toplantı Odası hizmetleri sunuyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler