Haberler

Erciyes Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları özel ve partner sporcuları bir araya getirdi

0
Erciyes Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları özel ve partner sporcuları bir araya getirdi
Erciyes Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları özel ve partner sporcuları bir araya getirdi

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Erciyes Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları, 190 özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Sporcular, oyunlar sonrasında kazanmanın değil, birlikte oynamanın önemli olduğunu izleyenlere bir kez daha kanıtladı. Birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan özel ve partner sporcular, gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da birlikte paylaştı.

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği etkinliklerine Erciyes Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları ile devam etti.

Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen oyunlara Kayseri, Niğde, Aksaray ve Nevşehir’den katılan özel ve partner sporcular atletizm, karma bocce, karma futbol branşlarında performans sergiledi. 190 özel ve partner sporcunun katıldığı etkinlikte antrenörler, öğretmenler ve gönüllülerle birlikte toplam katılımcı sayısı yaklaşık 350 kişiye ulaştı.

Oyunlar öncesinde tüm sporcular diş ve kulak branşında sağlık taramasından geçirildi. Birlikte oynamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan sporcular, oyunlar sonrası hep birlikte aldıkları madalyalar ile kazanmanın değil, birlikte oynamanın önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı’nın da katılımlarıyla onurlandırdığı oyunlarda tüm sporcular madalya keyfini yaşadı.

Ünsür: “Hayat birlikte, oyun birlikte sesleri artarak devam edecek”

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Didem Ünsür, oyunlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Özel Olimpiyatlar Türkiye ailesi olarak çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı çok mutluyuz. Ortak amacımız, onlar hakkındaki önyargıları yıkıp aslında aralarında hiç fark olmadığını göstermek. Bu çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyorlar. Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz oyunlarda da tüm sporcularımız bunu kanıtladı.” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak da; “Üniversitemizde böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan, özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizde Özel Olimpiyatların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, özel sporcularımızı sportif faaliyetlerdeki başarı ve performanslarından dolayı kutlarım” diye konuş

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler