Girişimler ‘Akıllı Sermaye’ ile büyüyecek

1520765266 Tarvenn Smart Money Slogan TR
1520765266 Tarvenn Smart Money Slogan TR

Girişimcilik ekosisteminin her geçen gün genişlediği, özgün fikirlerin yeni yatırımcılar bulduğu son dönemde, girişim dünyasına yepyeni bir vizyon katmak için yola çıkan yatırım ve danışmanlık firması Tarvenn, girişimlerin ihtiyacı olan sermayeyi sunarken bir yandan da ihtiyaç duydukları bilgi, operasyonel destek ve bağlantıları sağlayacak.

Dünya’da sayılı şirket tarafından uygulanan ‘Akıllı Sermaye’ (Smart Money) yatırım modelini, Türkiye’deki girişimler için uygulayan kurumsal yapıyı hayata geçiren Tarvenn, hızlı ve açık iletişim kanallarıyla girişimcilik ekosistemine yeni bir vizyon kazandırmak için yola çıktı. Tarvenn yönetimi, uzun yıllara dayanan uluslararası iş deneyimiyle, sürdürülebilir iş modelleri yaratmak ve değer yaratan başarılı girişimlere yatırım yapmak için kolları sıvadı.

“2018’de 11 girişime yatırım yapacağız”

Yatırımlarımızı Türkiye’ye yaparak girişim ekosisteminden başarılı işler çıkarmak istiyoruz diyen Tarvenn Genel Müdürü Mustafa Kopuk, genç nüfusu ve ekonomik büyüklüğü ile ülkemizin girişimcilik alanında bölgede lider konumda olması gerektiğini belirtti ve girişimciliğe olan ilginin son yıllarda hızla arttığını, gelişmelerin umut verici olduğunu söyledi. Mustafa Kopuk; Girişimcilik alanındaki başarı hikayelerinin dünya genelinde hızla yayılması ile yatırımcıların daha cesur davrandıklarını görüyoruz. Bu konuda ülkemizin halen kat etmesi gereken çok yol var. İnşaat ve ağır sanayide olan sermaye yoğunluğunun önümüzdeki dönemde önlenemez bir şekilde teknoloji ve girişimciliğe yöneldiğini göreceğiz. Tarvenn olarak, yurtiçindeki yatırımlarımızla Türk girişimcileri desteklemenin yanı sıra, yurtdışındaki başarılı girişimleri de Türkiye’ye getirerek, ülkemize teknoloji transferinin sağlanmasına katkıda bulunmak istiyoruz. 2018 yılı içerisinde en az 11 girişime yatırım yapacağız, iki sene içerisinde 20 aktif portföy şirketine ulaşmak istiyoruz.İlk amacımız; sahip olduğumuz portföy ve kurumsal müşteriler ile Türkiye, Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Afrika bölgelerinde faaliyet gösteren lider teknoloji yatırımları ve danışmanlık firması olmak.” dedi.

Şu ana kadar 1400’den fazla girişimi incelediklerini belirten Tarvenn Genel Müdürü Mustafa Kopuk, Ocak ayında gerçekleşen ilk yatırımları sonrası, iki yeni yatırımı daha tamamlamak üzere olduklarını belirtti ve en basit fikrin bile doğru ellerde büyük işlere dönüşebileceğini, fikirden çok ekipleri değerlendirdiklerini de sözlerine ekledi.

Misyonunu; yatırım yaptığı her girişim, danışmanlık verdiği her yatırımcı ve şirket için yüksek katma değer sağlamak olarak belirleyen Tarvenn yönetimi, girişimler için büyük ayrıcalıklar sunan İstanbul merkezli uluslararası yatırım ve danışmanlık firması olarak çalışmalarını son hız sürdürüyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler