Paym.es, StartersHub ve Daal yatırımlarıyla yenilikçi ve kolay alışveriş platformunu dünyaya açacak!

1520255376 Paymes
1520255376 Paymes

StartersHub XO programının mezunları arasında yer alan Paym.es, pazaryeri deneyimini Chatbot’larla buluşturan teknolojisiyle StartersHub ve Suudi Arabistan merkezli risk sermayesi fonu Daal’dan toplam 180 bin dolar yatırım aldı.

Facebook, Instagram, Etsy ve Letgo gibi sosyal ağlar üzerinden güvenle alım satım yapma kolaylığı sunan chatbot teknolojisiyle Paym.es Türkiye ve yurt dışından yatırım alarak global hedeflerine bir adım daha yaklaştı. StartersHub XO programını başarıyla tamamladıktan sonra kısa sürede 43 bin kullanıcıya ve 400 bin TL’lik satış hacmine ulaşan Paym.es, StartersHub’dan 50 bin dolar ve Suudi Arabistan merkezli risk sermayesi fonu Daal’dan 130 bin dolar olmak üzere toplam 180 bin dolar yatırım aldı.

Paym.es, bu yatırımla birlikte Türkiye’nin ardından Rusya, İspanya, MENA ve Latin Amerika gibi sosyal medya üzerinde e-ticaretin yaygın olduğu pazarlara açılmayı hedefliyor.

Sosyal medyanın sunduğu kullanım kolaylığı ve hızlı etkileşim sayesinde e-ticaretin bu kanal üzerinden de gelişmesinin doğal olduğuna dikkat çeken StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, alıcı ile satıcı arasında güvenli bir ödeme köprüsü kuran Paym.es’in küresel pazara kolaylıkla hizmet ihraç edebileceğini ifade ediyor.

FinTech ve chatbot’lar sayesinde insanların online alışveriş alışkanlıklarının değiştiğini belirten Daal CEO’su Said Anas Muslih, Paym.es’in bu iki teknolojiden faydalanarak geliştirdiği Chatbot sayesinde hem işletmeler hem de tüketiciler için yeni bir kanal oluşturduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor: “Burada muazzam bir potansiyel olduğuna inanıyoruz ve Daal olarak kendi ülkesinin ya da bölgesinin sınırları dışına çıkabilen çözümlerle ilgileniyoruz. Paym.es bu tanıma tam olarak uyuyor.”

Geleneksel e-ticarete düşük komisyonlu chatbot alternatifi

İki kullanıcı arasında Instagram, Facebook, Etsy ve Letgo gibi sosyal ağlar üzerinden bir arkadaşınız ile mesajlaşmak kadar kolay ürün satışı yapma olanağı sunan Paym.es, alıcı ve satıcı arasında güven temelli bir köprü kuruyor. Kayıt ve ürün listelemenin ücretsiz olduğu Paym.es, ödeme altyapısı için Stripe ve PayU ile iş birliği yapıyor. Platformda, müşterilerin soru ve şikayetleri satıcılar tarafından bizzat cevaplanıp, çözüme kavuşturuluyor. Paym.es satışlardan sadece %6 komisyon alarak, geleneksel pazar yeri platformları ve e-ticaret sistemlerine rekabetçi bir alternatif sunuyor.

Kullanıcılarına hali hazırda Facebook Messenger üzerinden hizmet veren şirket, Türkiye için Whatsapp, Rusya ve MENA operasyonu için Telegram’da çalışan beta versiyonunu yayına almayı planlıyor.

Mayıs 2017’de Şehlem Akbulut, Hasan Jabbarov ve Sabrican Zaim tarafından kurulan ve 2017 yılında StartersHub XO programını başarıyla tamamlayan Paym.es, aynı yıl Startup Chile hızlandırma programınından da mezun oldu. Seedstars İstanbul’u kazanan girişim, Nisan ayında İsviçre’nin Lozan şehrinde düzenlenecek Seedstars World’te Türkiye’yi temsil edecek.

İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Ekonomi Bankası Girişim Bankacılığı tarafından da desteklenen şirket, Helsinki’de gerçekleşen dünyanın en büyük startup organizasyonlarından Slush 2017’de de en başarılı 50 girişim arasında yer aldı.

 

StartersHub Hakkında:

Global vizyona sahip erken aşama teknoloji girişimlerine hızla büyüyen başarılı bir şirket olma sürecinde ihtiyaç duyacakları tüm desteği sunan StartersHub, fonlama, mentorluk, networking, stratejik iş birliği desteği ve ilham verici bir iş ortamı sağlıyor. Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki girişimlere odaklanan StartersHub, tüm yazılım, donanım ve hizmet teknolojilerine yönelik hızlandırma programlarının yanı sıra stratejik iş ortaklarıyla birlikte sektör odaklı girişim geliştirme programları da hayata geçiriyor.

StartersHub ayrıca, küresel ölçekli hızlandırma programı Startupbootcamp ve prestijli beş üniversiteden oluşan KOSGEB destekli uluslararası yatırım ağı konsorsiyumu Starcamp iş birliğiyle 3S Landing Pad platformunu hayata geçirerek; gelir elde etmeye başlamış girişimleri dünya startup ekosisteminin zirvesine, Silikon Vadisi’ne götürerek küresel pazara açılmalarına destek olmaya başlamıştır. www.startershub.orgwww.3Slandingpad.org/

Daal Hakkında

Yeni nesil dijital girişimcilerin fikirlerini destekleyen Suudi Arabistan merkezli risk sermayesi fonu Daal, yarının teknolojilerini ulaşılabilir kılmayı amaçlıyor. Girişim şirketlerine yaptığı yatırımların yanı sıra, MENA bölgesi girişimlerini doğru kaynaklara erişim, mentorluk ve operasyonel süreçlerde destekliyor. Daal’ın yatırım portföyünde FinTech, yapay zeka, e-ticaret, büyük veri ve IoT alanına odaklı çözümler üreten girişimler yer alıyor. www.daal.io

Paym.es Hakkında:

Mayıs 2017’de Şehlem Akbulut, Hasan Jabbarov ve Sabrican Zaim tarafından kurulan Paym.es, sosyal medya kanalları üzerinde alıcı ve satıcı arasında güvenli bir ödeme köprüsü kuran FinTech girişimidir. StartersHub’ın yürüttüğü StartersHub XO girişim geliştirme programını başarıyla tamamlayan Paym.es, Startup Chile’nin S Factory programında yer aldı ve Seedstars İstanbul 2017’yi kazandı. İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Ekonomi Bankası Girişim Bankacılığı tarafından desteklenecek girişimler arasında yer alan Paym.es, Slush 2017’de ilk 50 girişim arasına girmeyi başardı.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler