HaberlerMedya

Kadın Hakkı İhlallerine Karşı Mücadele Veren 6 STK

0
Kadın Hakkı İhlallerine Karşı Mücadele Veren 6 STK
Kadın Hakkı İhlallerine Karşı Mücadele Veren 6 STK

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Şubat 2018 Raporu’na göre 47 kadın, erkekler tarafından öldürüldü. Şiddet eğiliminin git gide arttığı ülkemizde, kadın hakları ile ilgili çalışan sivil toplum kuruluşlarını derlemeye çalıştık. Sizler de bu kuruluşların çalışmalarında gönüllülük yaparak, kaynaklarını yaygınlaştırarak ve kampanyalarına katılarak kadın hakkı ihlallerine karşı verilen mücadelelere destek olabilirsiniz!

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

 1. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
  Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, şiddetle yüz yüze olan kadınlarla dayanışmayı sürdürmek, aile içindeki şiddete karşı mücadeleyi yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur.
  www.morcati.org.tr
 2. Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER)
  KA.DER, kadınların ve erkeklerin her alanda eşit olarak temsil edilmelerini savunan bir kadın örgütüdür. Toplumu ve bireyleri ilgilendiren kararların alındığı, seçim ve atama ile oluşan tüm karar organlarında kadın erkek eşitliğini demokrasinin bir gereği olarak kabul eder.
  www.ka-der.org.tr
 3. Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği
  Türkiye’de ve uluslararası düzeyde kadının insan haklarını, eşitliği ve ayrımcılığın ortadan kaldırılmasını savunan bağımsız bir kadın sivil toplum örgütüdür. KİH-YÇ, hem ulusal hem de uluslararası düzeylerde, kadınların demokratik, eşitlikçi ve barışçı bir toplum düzeninin kurulması ve korunması sürecine özgür bireyler ve eşit yurttaşlar olarak etkin ve yaygın katılımını desteklemektedir.
  www.kadinininsanhaklari.org
 4. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)
  Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılında kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla kurulmuştur. Kadınların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirme çabalarını desteklemek, temel ihtiyaçları etrafında organize olarak kapasitelerini geliştirebilecekleri platformlar yaratmak ve çocukların erken çocuk eğitimi olanaklarından yararlanabilmelerini sağlamak üzere faaliyetlerini yürütür.
  www.kedv.org.tr
 5. Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV)
  KADAV; kadına yönelik şiddetle ortak mücadeleye katılmakta, şiddetten kurtulmak üzere başvuran kadınlara destek sağlamakta ve kadın emeği ve istihdamı alanında farklı düzlemlerde faaliyetler yürütmektedir. Son birkaç yıldan bu yana ise bu başlıklara ek olarak çoklu ayrımcılığa maruz kalan göçmen kadınlar ve mahpus kadın ve LGBTİ bireylerle dayanışma örgütlemeye çalışmaktadır.
  www.kadav.org.tr
 6. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu
  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, kadın cinayetlerini durdurmak ve kadınların şiddetten korunmasını sağlamak için çalışan bir platformdur. Başta yaşam hakkı olmak üzere her tür kadın hakkı ihlaline karşı mücadele etmektedir.
  www.kadincinayetlerinidurduracagiz.net

Listemizdeki olmayan fakat kadın hakları ile ilgili çalışmalar yapan ve önermek istediğiniz başka sivil toplum kuruluşları varsa bize iletebilirsiniz.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler