​Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, İstanbul Temsilciliğine Metin Demirkol Seçildi

1520256218 Metin Demirkol seminer
1520256218 Metin Demirkol seminer

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da, Tiramisu stüdyosunun ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Derneği genel kurul toplantısında derneğin İstanbul temsilciliğine NAR Club Genel Başkanı Metin Demirkol seçildi.

Metin DEMİRKOL, erken yaşta internet girişimciliğine başlamış ve uzun yıllar pek çok web projesine imza atmış bir oyun geliştiricisi. 2011 yılında kurduğu, mobil platformlar için oyun geliştiren NAR Club bünyesinde halen genel müdür olarak görev yapmakta.

Narcade, Choochoo ve Anatomicus markalarını bünyesinde barındıran NAR Club, bu zamana kadar ürettiği oyunlarla ABD başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine erişmeyi başardı. En popüler oyunlarından biri olan Farm Bubbles, halihazırda 5 milyon kullanıcıya sahip ve geliştirilmeye de devam ediliyor.

Demirkol, TOGED İstanbul temsilcisi seçilmesiyle ilgili düşüncelerini, “Ülkemiz adına her geçen gün önemi artan oyun ekosisteminin gelişimine önemli katkılar sağlayan TOGED’de görev almak benim adıma oldukça gurur verici. Ülke ihracatına önemli faydalar sağlayan sektörümüzün daha da gelişmesine katkı sağlamak için elimden gelen tüm desteği göstereceğim,” sözleriyle dile getirdi.

Kendisine bu önemli görevde başarılar diliyoruz.

TOGED Hakkında

Türkiye’deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Resmi Web Sitesi:

www.toged.org

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler