Bir İZ Derneği Gönüllü Arıyor!

web sitesi slider son
web sitesi slider son
Bir İZ Derneği, Avrupa Birliği Avrupa Komisyonu Temsilciliği, Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) desteğiyle ve Oyun Terapileri Derneği ve Yuva Derneği ile işbirliğiyle yürütülmekte olan YanYana – Suriyeli Çocuklar için Psiko-Sosyal Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilecek Suriyeli Çocuklara Yönelik Grup Terapi çalışmalarına liderlik edecek aşağıdaki özelliklere sahip gönüllü adaylarının  şu adresteki başvuru formunu 5 Şubat 2017 tarihine kadar doldurmalarını rica ederiz.
  • Psikoloji/Psikolojik Danışmanlık alanında deneyimli olmak
  • Çocuklarla ve gruplarla çalışma deneyimine sahip olmak
  • Tercihen Psikodrama eğitimine devam ediyor ya da tamamlamış olmak
  • Gruplarla çalışmaya ilişkin alanda yürütülen eğitimlere katılmış ya da devam ediyor olmak
Tüm gönüllülerin grup çalışmalarına başlamadan önce 23-24 Şubat 2018 ayında 2 tam gün sürecek ve İstanbul’da Hayriye Cad. 12 Galatasaray Beyoğlu adresinde yer alan Cezayir salonlarında gerçekleştirilecek Çocuklarla Grup Terapi Eğitimine katılmaları gerekmektedi. Eğitim ve program psikodrama, oyun terapisi, sanat terapisi ve EMDR teknikleri baz alınarak geliştirilmiştir.
Eğitimi alan her terapistin gönüllülük ilkesi ile 10 hafta sürecek yapılandırılmış grup terapi içeriğini 8-11 yaş grubu mülteci çocuklardan oluşan 10’ar kişilik gruplarla yürütmesi beklenmektedir. Her terapistin Mart-Mayıs ayları arasında 2 grup yönetmesi planlanmaktadır.
Oyun Terapileri Derneği ve Bir İZ Derneği uzmanlarından ve proje danışmanı olan klinisyenlerden oluşan bir ekip, grup çalışmaları süresince gönüllülere düzenli süpervizyon sağlayacaktır.
YanYana Projesi hakkında detaylı bilgi için: www.yanyana.biz

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler